Cihangir'de şarap butiği

Hürriyet Haber
29 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 29 Şubat 2000 - 00:01

Cihangirliler'in yakından tanıdığı Çağdaş Market, asma katında La Cave adlı bir şarap mağazası açtı. Tüm Anadolu'dan gelen yaklaşık 150 çeşit şarabın satıldığı La Cave'da, Tekel'in 850 bin liralık Marmara Şarabı'ndan, Kavaklıdere'nin 12 milyon 500 bin liralık Kalecik Karası'na kadar her çeşit kaliteyi bulmak mümkün. Fransızca'da mahzen anlamına gelen La Cave'da, şarabın yanısıra antika şarap kadehleri, karaflar, tirbuşonlar ve her türlü Avrupa şarap aksesuarı satılıyor. La Cave'ın sahibi Esat Ayhan, şarabın butik tarzda üretilmesi gerektiğine inanıyor. Bu yüzden butik özellikler taşıyan Anadolu şaraplarını satmaktan memnun. Şaraplarını tüketiciye ulaştıramayan küçük üreticilerin ürünlerini peşin parayla satın aldığını ve bu sayede onlara da yaşam şansı verdiğini belirtiyor.

La Cave'ın amacı kahve, çay, çikolata, ithal bisküvi, peynir ve puro çeşitleriyle büyümek ve önümüzdeki sezon La Cave markasıyla şarap üretimine geçmek. Üretimin Mürefte'de yapılması planlanıyor.

Sıraselviler Caddesi 207 numaradaki La Cave'dan alışveriş yapanlar, kendisi de bir şarap gurmesi olan Esat Ayhan'ın tavsiyelerinden de yararlanma şansına sahip olacaklar.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı