KONYA HABERLERİ

Cihanbeyli'de atık pil yarışması sürüyor

AA / Ramazan Can
27.02.2016 - 11:32Son Güncelleme :
AA / Ramazan Can

KONYA (AA) - Cihanbeyli Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği'nin ilçede başlattığı "Atık Pil Toplama" yarışması sürüyor.

Cihanbeyli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Birimi ve Halkla İlişkiler Birimi kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan kampanya kapsamında; ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrencilere bilgi verildi.

Kampanya kapsamında, 30 Nisan'a kadar en fazla atık pil toplayan ilk üç okula ödülleri verilecek.

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampanyanın öğrencilerde çevre bilincini oluşturmayı amaçladığını söyledi.

Atık pillerin doğaya bırakıldığında çevreye zarar verdiğini aktaran Kale, "Böylesine ciddi zararları olan atık pillerin günlük hayatımızda ne kadar çok kullanıldığını düşünürsek, zararları o kadar fazladır. Bu nedenle bilinçlenmenin öncelikle çocuklarımızdan başlamasını düşündük. Öğrencilerimizin ve ailelerinin kampanyaya destek olmasını istiyorum" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Cihanbeyli'de atık pil yarışması sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Cihanbeyli'de atık pil yarışması sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı