GeriFutbol Cihan Oskay spor yazarı değil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cihan Oskay spor yazarı değil

Cihan Oskay spor yazarı değil
refid:15091833 ilişkili resim dosyası

Bodrum'da işlenen bir cinayetin sanığı olarak gözaltına alınan Cihan Oskay isimli kişinin, medya da spor yazarı olduğuna dair çıkan haberlere, cevap olarak Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği'nden yazılı açıklama yapıldı.

TSYD'den yapılan açıklama şöyle:

"Bodrum'daki bir cinayetin sanığı olarak gözaltında bulunan Cihan Oskay'la ilgili haberlerde, bu şahsın " spor yazarı " olduğu yolunda ibareler bulunmaktadır. Adı geçen şahsın bir gazetede belli bir süre sporla ilgili yazılar yazmış olmasından doğan, bu durum karşısında ilgili medya organlarını uyarmakta yarar görüyoruz. Şu anda spor dünyası içinde çeşitli biçimlerde yer alabilen pek çok insan vardır. Ancak bu durumdaki birinin gerçekten " spor yazarı" kabul edilmesinin bir dizi koşulu bulunmaktadır.

Öncelikle bu işi meslek olarak seçmiş olmak, spor gazetecisi olarak bir kurumla sözleşme yapmak, ilgili meslek kuruluşlarının bir üyesi olmak gibi koşullar bunlar arasında hemen akla gelenlerdir.

Söz konusu şahsın bu tür özellikleri yoktur ve hiçbir nedenle spor yazarı olarak anılması mümkün değildir. İlgili medya kuruluşlarının bu noktaya özen göstermelerini rica ederiz."

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle