İZMİR HABERLERİ ÇİĞLİ HABERLERİ

Çiğli'de memurla toplu sözleşme imzalandı

DHA
11.05.2018 - 13:34Son Güncelleme :
DHA

ÇİĞLİ Belediyesi ve Tüm- Bel Sen Sendikası 2 Nolu Şube arasında 232 memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi memurların da katıldığı törenle imzalandı. Sözleşmeye Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Tüm-Bel Sen 2 Nolu Şube Başkanı Erdal Bozkurt imza attı.

Toplu sözleşme Çiğli Cumhuriyet Meydanı'nda memurların da katılımıyla davullu zurnalı törenle imzalandı. Sözleşme Başkan Hasan Arslan ile Tüm - Bel Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt tarafından imzalanırken, imza törenine Tüm-Bel Sen Genel Sekreteri Yılmaz Yıldırımcı, sendikanın İzmir yöneticileri, işyeri temsilcileri, DİSK Genel - İş Sendikası yöneticileri, meclis üyeleri ile memurlar katıldı. Sözleşmeyle, Çiğli Belediyesi'ndeki memurların aldığı sosyal denge tazminatının yüzde 20'lik artışla, 1860 lira olacağı belirtildi.

İmza töreninde konuşan Başkan Hasan Arslan, her zaman çalışanların haklarından yana olduklarını belirterek, mevcut koşullarda iyi bir sözleşme yapmaya çalıştıklarını söyledi. Başkan Arslan, "Memurlarımızın geçimlerine yardımcı olmak üzere belediye bütçesi doğrultusunda iyi bir şeyler yapmaya çalıştık. Yapılan artışları memurlarımızın tüm çocukları ile sağlıkla harcamalarını temenni ediyoruz. İleriki yıllarda daha güzel şartlarda sözleşme imzalayacağımızı umuyorum. Sendikal mücadelenin birlik beraberlik içerisinde, dayanışmayla yürütülmesi gereken bir süreç olduğunu biliyoruz. Çalışanlarımızın elde ettiği kazanımlar bizi sevindirir. Örgütlü güç önemlidir. Toplu iş sözleşmemiz hepimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Tüm-Bel Sen Genel Başkanı Bozkurt ise, "Emek demokrasi mücadelesinde yaşanlar için birlik beraberlik çok önemli. Aldığımız ücretler yetersiz, daha iyi koşullar lazım. İnsanca yaşamak için paranın yanında örgütlü olmamız lazım. Biz çalışanlara düşen görev işyerimize ve yöneticilerimize sahip çıkmaktır. Sendikalarımıza sahip çıkalım. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Çiğli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Çiğli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çiğli'de memurla toplu sözleşme imzalandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı