İZMİR HABERLERİ

Çiğli’de Çocuklara Sağlık Kontrolü

IHA
19.10.2015 - 10:19Son Güncelleme :

ÇİĞLİ BELEDİYESİ’NİN 3-6 YAŞ ÇOCUKLARA YÖNELİK İLK EĞİTİM MERKEZİ OLAN HARMANDALI OKUL ÖNCESİ BAKIM VE EĞİTİM MERKEZİ SEMT SAKİNLERİNDEN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

IHA

Çiğli Belediyesi’nin 3-6 yaş çocuklara yönelik ilk eğitim merkezi olan Harmandalı Okul Öncesi Bakım ve Eğitim Merkezi semt sakinlerinden büyük ilgi görüyor. Sağlıklı bireylerin yetişmesinde ailelere katkı sunmak amacıyla açılan merkezde, çocukların eğitim ve sosyal ihtiyaç alanlarının denetimi belediyenin sıkı kontrolü altında tutulurken, belediye doktorları da çocukları rutin olarak sağlık taramasından geçiriyor.
Eğitim alanında önemli adımlar atan Çiğli Belediyesi, meslek edindirme merkezi ÇİBEM ve KOSGEB ile yürütülen girişimcilik kurslarının ardından çocuklara yönelik olarak açtığı Harmandalı, Kaklıç ve Güzeltepe Okul Öncesi Bakım ve Eğitim Merkezleri ile büyük beğeni ve ilgi topluyor. Belediyenin çocuklara yönelik ilk merkez olan Harmandalı’da açılan okul öncesi bakım ve eğitim merkezi bu bölgedeki önemli eksikliği giderirken, belediye doktorları çocukları yakın takibe aldı.
PERİYODİK SAĞLIK KONTROLÜ
3-6 yaş grubunu kapsayan bakım ve eğitim merkezinde çocuklarla özel olarak ilgileniliyor. Çocukların sağlık taramaları belediye doktorları tarafından belirli periyotlarla yapılıyor. Belediyenin sağlık işleri müdürlüğü doktorları çocukları rutin muayene kontrolünden geçirirken, çocuklar, eğitim merkezi sorumluları ve aileler sağlık kontrolü sonuçlarıyla ilgili bilgilendiriliyor. Öte yandan eğitim merkezinin çalışma koşulları da iş güvenliği açısından sıkı denetim altında tutuluyor.
“EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ”
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, belediye olarak çocuklar, yaşlılar, engelliler ve kadınlar başta olmak üzere toplumun birçok kesimine yönelik sosyal projelere destek sunduklarını söyledi. Başkan Hasan Arslan, “Okul öncesi eğitim merkezimiz özellikle kırsal bölgede yaşayan ve eğitim fırsatlarından yararlanamayan çocuk ve kadınlarımızın hayatlarında büyük kolaylıklar sağlayacak. Çocuklarımızın bakımlarını üstelenmiş annelerimizin çocuk bakımı gibi çok ağır bir yükü omuzladıklarını biliyoruz. Onlara bu anlamda yardımcı olmak, özgürlük alanlarını genişletmek adına hayata geçirilmiş bir proje. İhtiyaç duyulan diğer mahallelerde de hayata geçirilmesi adına üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırız. Annelerimizin sosyal hayata katılımlarını en yüksek düzeyde tutmak adına bu merkezlerin yaygınlaştırılması fikrini çok önemli ve değerli buluyorum. Çağdaş ve yenilikçi bir bakış açısıyla Çiğli’de yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına ve taleplerine çözüm üretmek için çalışıyoruz. Her zaman onların yanındayız ve onların yanında olmaya da devam edeceğiz” dedi.
HEDİYE VERDİLER
Çocukları ziyaret eden Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın eşi Ergül Arslan, Başkan Yardımcısı Sevil Boran ve Sağlık İşleri Müdürü Dr. Sibel Delil, merkezde hem incelemelerde bulundular hem de çocuklara çeşitli hediyeler verdiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Çiğli’de Çocuklara Sağlık Kontrolü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 10 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiğli’de Çocuklara Sağlık Kontrolü haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:45
  • Guneş
   07:22
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı