İZMİR HABERLERİ

Çiğli Belediyesi’nden İstihdama Dev Katkı

IHA
30.10.2015 - 12:27Son Güncelleme :

ÖZEL FİRMALARLA YAPTIĞI ANLAŞMALAR DOĞRULTUSUNDA BİN 521 VATANDAŞI ÖZEL SEKTÖRDE İŞE YERLEŞTİREN ÇİĞLİ BELEDİYESİ, İSTİHDAM SORUNUNA ÇÖZÜM BULMAYA DEVAM EDİYOR.

IHA

Özel firmalarla yaptığı anlaşmalar doğrultusunda bin 521 vatandaşı özel sektörde işe yerleştiren Çiğli Belediyesi, istihdam sorununa çözüm bulmaya devam ediyor.
Çiğli Belediyesi, ilçedeki işsiz kişilere iş bulma misyonunu sürdürmeye devam ediyor. Belediye, başta organize sanayi bölgesindeki fabrikalar olmak üzere, İzmir ve Manisa’nın çeşitli bölgelerinden gelen işçi taleplerine yanıt vermeye, işsizlerin sorunlarına çözüm bulmaya olmaya devam ediyor. Çiğli Belediyesi, İzmir ve civarında bulunan şirketlerle yapılan görüşmeler doğrultusunda, firmalardan gelen yetkililerle vatandaşlar arasında aracılık ediyor.
Öte yandan Çiğli Belediyesi, şimdiye kadar gerçekleştirilen görüşmeler sayesinde bin 521 vatandaşın çeşitli branşlarda işe yerleştirilmesini sağladı. Vatandaşlardan oldukça iyi tepkiler alan bu proje sayesinde, istihdam sorununa farklı bir bakış açısı geliştirdiklerini, bundan sonraki süreçte de daha çok insana ulaşmayı hedeflediklerini belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, işsizler için umut kapısı olmaya devam ettiklerini, bu anlamda Çiğli Belediyesi olarak istihdamda çığır açtıklarına dikkat çekti.
Göreve geldiği günden bu yana iş talepleri ile ilgili yüzlerce başvuru aldıklarını belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, "Çiğlimiz büyük oranda emekçi kesimin yaşadığı bir ilçe. İşsizlikle mücadele edebilmek adına gerçekten büyük bir çaba harcıyoruz. Yüzlerce başvuru aldık ve almaya da devam ediyoruz. Başvuran vatandaşlarımızı meclis salonumuzda işveren firmalarla görüşmeye çağırıyoruz. Her yerden başvuru alıyoruz. İnsanlar bu projemizden haberdar ve bu da bizleri çok sevindiriyor. Bu anlamda çok yararlı bir iş yaptığımızı biliyoruz ve yılmadan yolumuza devam edeceğiz. İşsizlerimizle işverenlerimiz bir araya geliyor ve bizler de bu sosyal proje sayesinde birçok vatandaşımıza umut kapısı oluyoruz. Bu sayede bin 521 vatandaşımıza istihdam sağladık. Çiğli halkına hizmet için bu göreve talip olduk. Sosyal belediyeciliğin gerekleri ne ise yapmak adına, en iyi proje ve hizmetleri hayata geçirmek adına sizleri düşünerek bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Çiğli Belediyesi’nden İstihdama Dev Katkı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 12 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiğli Belediyesi’nden İstihdama Dev Katkı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı