İZMİR HABERLERİ

Çiğli Belediyesi’nden İstihdama Destek Sürüyor

IHA
27 Temmuz 2015 - 11:05Son Güncelleme : 27 Temmuz 2015 - 11:06

ÇİĞLİ BELEDİYESİ İSTİHDAMA KATKI KOYMAYA DEVAM EDİYOR.

IHA

Özel firmalarla yaptığı anlaşmalar doğrultusunda aracılık ettiği bin 335 vatandaşı özel sektörde işe yerleştiren Çiğli Belediyesi istihdam sorununa yoğun şekilde çözüm bulmaya devam ediyor.
Çiğli Belediyesi Çiğli’deki işsizlere iş bulma misyonunu sürdürmeye devam ediyor. Belediye, başta Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalar olmak üzere İzmir ve Manisa’nın çeşitli bölgelerinden gelen işçi taleplerine yanıt vermeye, işsizlerin sorunlarına derman olmaya devam ediyor. Çiğli Belediyesi birçok işsiz vatandaşa İzmir ve civarında bulunan şirketlerle yapılan görüşmeler doğrultusunda, firmalardan gelen yetkililerle birlikte belediye meclis salonunda yaptıkları iş görüşmelerinde her branşta çalıştıracakları personel seçimi için aracılık ediyor.
16 AYDA BİN 335 KİŞİ İŞE YERLEŞTİ
Çiğli Belediyesi şimdiye kadar gerçekleştirilen görüşmeler sayesinde 1335 vatandaşın çeşitli branşlarda işe yerleştirilmesini sağladı. Vatandaşlardan oldukça iyi tepkiler alan bu proje sayesinde istihdam sorununa farklı bir bakış açısı geliştirdiklerini, bundan sonraki süreçte de daha çok insana ulaşmayı hedeflediklerini belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, işsizler için umut kapısı olmaya devam ettiklerine, bu anlamda Çiğli Belediyesi olarak istihdamda çığır açtıklarına dikkat çekti.
Başkan Arslan: “Her Yerden Başvuru Alıyoruz”
Göreve geldiği günden bu yana iş talepleri ile ilgili yüzlerce başvuru aldıklarını belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, “İşsizlikle mücadele edebilmek adına gerçekten büyük bir çaba harcıyoruz. Yüzlerce başvuru aldık ve almaya da devam ediyoruz. Başvuran vatandaşlarımızı meclis salonumuzda işveren firmalarla görüşmeye çağırıyoruz. Bu tarz sosyal çalışmalarla istihdam yaratmak öncelikli amacımızdı ve bu amacımıza büyük oranda ulaştığımızı düşünüyorum. Her yerden başvuru alıyoruz. İnsanlar bu projemizden haberdar ve bu da bizleri çok sevindiriyor. Bu anlamda çok yararlı bir iş yaptığımızı biliyoruz ve yılmadan yolumuza devam edeceğiz. İşsizlerimizle işverenlerimiz bir araya geliyor ve bizler de bu sosyal proje sayesinde birçok vatandaşımıza umut kapısı oluyoruz. Bu sayede 1335 vatandaşımıza istihdam sağladık. Çiğli halkına hizmet için bu göreve talip olduk. Sosyal belediyeciliğin gerekleri ne ise yapmak adına, en iyi proje ve hizmetleri hayata geçirmek adına sizleri düşünerek bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Çiğli Belediyesi’nden İstihdama Destek Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiğli Belediyesi’nden İstihdama Destek Sürüyor haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:25
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:05
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı