Ege Haberleri

  Çiğdem melek oldu

  Hürriyet Haber
  28.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de kalp nakillerinde ilk sırada olan Ege Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi’nde bu kez üzüntü var.

  17 aylıkken yapay kalp takılan ilk en küçük bebek olan Hamdullah Kanat’ın yaşamını yitirmesinden sonra, yine 17 aylıkken yapay kalple yaşama bağlanan Çiğdem’in kaderi de aynı oldu.

  20 Ocak’tan bu yana yoğun bakımda yaşam savaşı veren, tüm organları birer birer tükenen Çiğdem’in 2.5 yıllık yaşamı, kalp beklenirken son buldu. Bir yıla yakın süredir Kocaeli’deki iki kızını akrabalarına bırakıp Çiğdem’le hastaneye mahkum olan anne Yaşagül Gürler ve baba Müjdat Gürler büyük acıyla yıkıldı. Çiğdem’in ölümü üzerine yapay kalp taşıyan, kalp nakli olan hastalar ailenin acısını paylaştı.Her yılbaşında palyaço kostümüyle yapay kalpli çocukları eğlendiren, 5 yıl önce yapılan kalp nakliyle ikinci hayatını yaşayan Tayfun Erdem, Çiğdem’in ardından gözyaşı dökerken, “Bütün çocukları güldürdüm, bir tek Çiğdem’i güldüremedim, ona kahroluyorum. Çiğdem’i kaybettik, başka Çiğdemler kaybedilmesin” diye konuştu.

  Minik kızının eşyalarını topladığı hastane odasında yakınlarının desteğiyle ayakta durabilen anne Gürler, bir yıllarını geçirdikleri herkesin çok desteğini gördüklerini, Çiğdem’e bir prenses gibi davranıldığını söyledi, “Kızım melek oldu. Acım büyük ama başka Çiğdemler’in hayat bulması için herkesi organ bağışına çağırıyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı