Ege Haberleri

EGE

  Çiğdem’in ölümünü facebook aydınlatacak

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  29 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 28 Eylül 2012 - 10:27

  İzmir Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru A.K.G.’nin evinde tabancayla başından vurulup yaşamını yitiren genç kızla ilgili davada facebook sayfasının incelenmesi kararlaştırıldı.

  Eşrefpaşa’da 29 Kasım 2010’da, ailesiyle Gaziantep’te yaşayan Çiğdem Şahin (20), internetten tanıştığı İzmir Emniyeti Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru A.K.G. ile arkadaş oldu. İnternetten görüşen polisle Şahin bir süre sonra yüz yüze görüşmeye karar verdi. Çiğdem Şahin, bu amaçla A.K.G. ile buluşmak  için İzmir’e geldi. Genç kız, polisin evinde silahla başından vurulmuş bulundu. Polis memuru kızın intihar ettiğini söyledi, ancak şüpheli olarak tutuklandı.
  İzmir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan polis memuru A.K.G., kız arkadaşının belindeki silahı kapıp, başına dayayarak ateş ettiğini ileri sürerek tahliyesini istedi.
  Duruşmada A.K.G.’nin avukatı Muammer Yurdakul, “Bu olay 2 yıldır cinayet mi, yoksa intihar mı diye bir türlü aydınlatılamadı. Biz bu olayın intihar olduğunu savunuyoruz. Ölen genç kız ile ilgili bazı araştırmalar yaptık. Çiğdem’in kilitli olan ve sadece arkadaşları tarafından görülebilen, sosyal paylaşım sitesi facebook sayfasında elinde silah ile çekilmiş ilginç video görüntüleri olduğunu öğrendik. Ayrıca yine genç kızın facebook sayfasının giriş kısımlarına sürekli intihar sözcükleri içeren bir takım yazılar yazdığı bilgilerine ulaştık. Facebook sayfasının bu davaya ışık tutacağına inanıyoruz” dedi.
  Avukatın istemini kabul eden mahkeme heyeti, Çiğdem Şahin’in facebook sayfasının şifresinin kırılması ve içeriğininin incelenmesi için Emniyet Müdürlüğü Bilişim Suçları Müdürlüğü’ne yazı yazılmasına, sanığın tutukluluğunun devamına karar verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı