YALOVA HABERLERİ

Çiftlikköylüler Çanakkale’yi gezdi

DHA
28.03.2017 - 12:18Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da Çiftlikköy Belediyesi’nin kültür turları kapsamında, Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümünde Çiftlikköylüler tarihi zaferin yaşandığı toprakları gezdi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz, birim müdürleri ve belediye personeli tarafından yolcu edilen 3 otobüste 150 bayan yer aldı. Çiftlikköylüler, Çanakkale’de metrekareye 6 merminin düştüğü büyük savaşın izlerini yerinde gördü. Geceyarısı yola çıkan kafile, sabah saatlerinde Çanakkale’ye vararak Gelibolu’ya feribotla geçti.

Eceabat’ta verilen kahvaltı molasının ardından rehberlerle buluşan Çiftlikköylüler, Seddülbahir, Kilitbahir Kaleleri ve Kanuni Kulesi, Seyit Onbaşı ve Rumeli Mecidiye Şehitliği, Alçıtepe Son Ok Anıtı, Sargıyeri Şehitliği, Seddülbahir İlk Şehitler Anıtı, 57’nci Alay Şehitliği, Conkbayırı Gözetleme Kulesi, Anafartalar Muharebesi’nin gerçekleştiği Anafartalar Ovası gibi yerleri gezdi.

Çanakkale Şehitler Anıtı’nda bir cam mezar bölümünde 36 şehidin adının yazdığı, toplamda kimlikleri tespit edilebilmiş haklarında kayıt "Şehadetname" bulunan 59408 şehidin isminin yazılı olduğu sembolik mezarlar, Atatürk ve yaralı asker anıtını gezen Çiftlikköylüler, aynı günün akşamı Çiftlikköy’e dönüşe geçti. Geziden son derece memnun kaldıklarını dile getiren Çiftlikköylü bayanlar, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a teşekkür ederek, kültür gezilerinin devam etmesi dileklerini iletti. Başkan Silpagar da, “Bu yıl gönüllerin şehri Konya’ya yapılan gezinin ardından şanlı tarihimizin önemli bir parçası olan Çanakkale’ye gezi düzenledik. Bu yıl içinde başka yörelerimize de inşallah geziler tertipleyeceğiz. Vatandaşlarımızı tarihi ve kültürel değerlerimizle bu gibi geziler aracılığı ile buluşturuyoruz. Gezilerimiz devam edecek” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Çiftlikköylüler Çanakkale’yi gezdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 12 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiftlikköylüler Çanakkale’yi gezdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı