ERZİNCAN HABERLERİ

Çiftlik Muhasebe Veri Ağı Projesi Erzincan’da Başladı

IHA
26.02.2015 - 10:50Son Güncelleme :

ÇİFTLİK MUHASEBE VERİ AĞI PROJESİ ERZİNCAN’DA BAŞLADI

IHA

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan Çiftlik Muhasebe Veri Ağı projesi Erzincan’dan da uygulanmaya başladı.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan ÇMVA tanıtım toplantısına İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sırrı Yılmaz, sisteme dahil edilen 27 yetiştirici ve üretici ile teknik personel katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Çiftlik Muhasebe Veri Ağı sisteminin, tarım işletmelerinin yıllık üretim faaliyetleri ile finansla faaliyetlerine ilişkin verilerin toplandığı, depolandığı ve sadece istatistiki amaçla kullanılacağı bir sistem olduğunu , kesinlikle bir vergi toplama sistemi olmadığını söyledi. İl Müdürü Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü ; “Çiftlik Muhasebe Veri Sistemi ağı sistemi Avrupa Birliği müktesebatında olması gereken ve tarım işletmelerinin yıllık gelir gider kayıtlarının tutulması gereken bir sistem oluşundan dolayı, ülkemizde 2007 yılında; Adana, Bursa, Erzurum, Giresun, İzmir, Konya, Nevşehir, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerinde uygulanmaya başlanmış ve 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren de ilimizde 27 çiftçimiz ile yürütülmesi planlanmıştır. Bu sistem ile 2015 yılı içerisinde çiftlik başına 425 TL destekleme ödemesi yapılacaktır. Çiftlik Muhasebe Veri Ağı ile sizlerden gelecek olan sağlıklı tarımsal girdiler (mazot, gübre, işçilik vs.) ile sağlıklı gelirlerin (ürün satışı, canlı hayvan satışı vs) alınması ile ilimizde en karlı tarım işletmesinin bulunması hedeflenmektedir. Sizlerden alınacak bu veriler ile ilimiz tarımına ve tarımsal desteklemelere yön verilecektir. Sizlerin bu sisteme yardımcı olacağınıza ve gerçek bilgileri vereceğinize ve müdürlüğümüz veri toplama elemanlarına gerekli yardımı yapacağınıza inanıyorum.” İl Müdürü Sırrı Yılmaz’ın konuşmasının ardından Çiftlik Muhasebe Veri Ağı sistemine dahil edilen 27 çiftçiye sertifikaları verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Çiftlik Muhasebe Veri Ağı Projesi Erzincan’da Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiftlik Muhasebe Veri Ağı Projesi Erzincan’da Başladı haberi güncellenecektir.

ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
  • İmsak
    05:23
  • Guneş
    07:06
  • Öğle
    12:19
  • İkindi
    14:53
  • Akşam
    17:11
  • Yatsı
    18:42
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı