ANTALYA HABERLERİ

Çiftliğe Atatürk posteri

DHA
27.04.2017 - 13:19Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde işadamı Atakan Gedikoğlu, D400 karayolu kenarındaki çiftliğinin yola bakan bölümüne üzerinde "İzindeyiz" yazılı Atatürk posterinin bulunduğu dev pano diktirdi.
Daha önce çiftliğine barış, dostluk ve yurt sevgisini anlatmak amacıyla Cahit Sıtkı Tarancı'nın 'Bir Memleket İsterim' şiirinin yer aldığı dev pano yaptıran işadamı Atakan Gedikoğlu, bu kez yaklaşık 6 metrelik, üçgen şeklinde ve 2 panodan oluşan Atatürk posterlerinin bulunduğu pano diktirdi. Her iki panoda da 3 metrekarelik Atatürk posteri bulunurken, altında da "İzindeyiz" yazısı yer aldı.
İşadamı Atakan Gedikoğlu, "Burası Torosların ortası. Ben Atatürk'ün 'Arkadaşlar, gidip Toros Dağları'na bakınız. Orada bir yörük çadırı görüyorsanız, o çadırda bir duman tütüyorsa, bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet bizi asla yenemez' sözünden esinlendim. Benim çadırım yok ama çiftliğimdeki evimde o duman tütüyor. O duman da Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti sayesinde tütüyor. Ben de Atatürk'ün yaktığı cumhuriyet ve özgürlük ateşinin sönmediğini, onun ateşinin sürdüğünü göstermek, yoldan her geçen yolcunun onun fotoğrafını görerek, Atatürk'ü ve onun ilkelerini bir kez daha hatırlamaları için bu posterleri diktim" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Çiftliğe Atatürk posteri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 13 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiftliğe Atatürk posteri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı