Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Çiftetelli

FUTBOL hatalar oyunu tamam... Futbolcular yoruldukları için yapabilirler...

Ama ben teknik adamların bu kadar büyük hata yapmalarını kabul etmiyorum. Dün gecenin teknik adam olarak en büyük hatası; Aykut Kocaman’ın Caner’i oyundan almasıydı. Eğer bu maçı Fenerbahçe mağlup bitirseydi, tek sorumlusu Aykut Kocaman olurdu.
İki takımın da birbirine fazla bir şey söyleyecek hali yok. Maçın hakkı net olarak beraberlik. İkisi de aynı tarz oynadılar. Topu kaptırdıklarında, geriye gelip rakibi beklediler. Fenerbahçe yalnız ilk golü yedikten sonra 20 dakika rakibe ileride bastı.

Pozisyonlardan yararlanamadılar

Beşiktaş’ta iyi oynayanların başında Simao geldi. Quaresma, ikinci golde yaptığı asist dışında yok. Bence daha evvel dışarı alınması gerekirdi. Siyah beyazlılar defans hattından çıkarken, topla çok evelediler gevelediler. Fenerbahçe hiç zorlanmadan en az 2-3 pozisyon böyle yakaladı ama faydalanamadı.
Hele Fenerbahçe ile oynarsan, çok çabuk orta alana geçeceksin ve hücum hattına gideceksin; Fenerbahçe defansı kendine gelmeden, yerini almadan...

Barajda hata yaptılar

Fenerbahçe, Beşiktaş’a göre daha çabuk hücuma çıktı. Ve daha net pozisyonlara girdi.
Goller güzeldi... Ama mesela Fenerbahçe’nin yediği ikinci golde, Volkan’ın önünde takım arkadaşı Ziegler olmasa, Volkan o topu çıkaracaktı. Fenerbahçe’nin attığı ikinci golde; ya 2 kişilik baraj yapma ya da hiç baraj yapma, ki kaleci topu net görsün ve hareketini yapsın. Orada en az 4 kişiyle baraj yapılır. Bunun kararını da sahada kaleci verir. Eğer Cenk bu kararı vermişse, golden de o sorumludur.
Sahadaki iyi isimlerden biri de hakemdi. Ama yine de kartlarda hata yapıyorlar. Mesela Mehmet Topuz’a verdiği sarı kartı, kullanmaması gerekirdi. İkinci sarı gerekseydi ne olacaktı, yazık olmaz mıydı?
Öyle veya böyle... Maçta dört gol var, pozisyonlar var, heyecanlar var. Yani, para verip gelenler karşılığını aldılar. Ama maç Türk futbolunun kalitesinde oynandı. Bu futbolla bu iki takım Avrupa’ya çıkarlarsa, ancak çiftettelli oynarlar.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI