Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çifte yalanlama

  Hürriyet Haber
  12 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 12 Mayıs 2010 - 01:05

  Deniz Baykal’ın istifa metnine, “Pennsylvania’dan aldığım üzüntü mesajlarının samimiyetine inanıyorum” cümlesiyle yansıyan “Gülen-Baykal” görüşmesinde, “Çocuklara sordum, bizimle ilgisi yok, iktidara baksınlar” mesajının yer aldığı iddiasını, hem Fethullah Gülen hem de CHP yönetimi yalanladı.

  İki açıklama, özetle şöyle:

  Gülen’in açıklaması

  “Sayın Deniz Baykal ile ilgili kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendim. İnsani olarak fevkalade üzüntü duydum. Bu samimi hislerimi çevremdeki arkadaşlarımla paylaştım. Beni ziyarete gelmiş bir arkadaşım bu hislerimi Sayın Baykal’a iletti. Bunun ötesinde medyada yer alan ‘Bizim çocuklara sordum. Bizimle ilgisi yok. İktidara baksınlar’ gibi tırnak içine alınarak verilen sözler kesinlikle bana ait değildir, yalan ve iftiradır.”

  CHP’nin açıklaması

  “Penssylvania’dan gelen telefon üzerine yapılan görüşmede Sayın Genel Başkan’a ‘Bizim çocuklara sordum, bizimle ilgisi yok. iktidara baksınlar’ sözleri söylenmemiş, bu ve benzeri ifadeler kullanılmamıştır. Telefonla Sayın Deniz Baykal’a komplodan duyulan üzüntü iletilmiş, tertip kınanmış ve Sayın Genel Başkan’ın şahsı ile ilgili samimi duygular belirtilmiştir.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı