Gündem Haberleri

  Çifte namazla uğurlandı

  Seyit ERÇİÇEK /İSTANBUL
  11.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Foça’daki hain saldırıda şehit düşen Er Özkan Ateşli, hem Haramidere Cemevi’nde, hem Ataköy 5’inci Kısım Camisi’nde cenaze namazı kılınarak, uğurlandı. Şehidin eşi Sevim Ateşli’nin fenalaştığı camideki törene Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da katıldı.

  İZMİR Foça’da terör saldırısında şehit düşen Er Özkan Ateşli için dün hem Haramidere Cemevi’nde, hem Ataköy 5’inci Kısım Camisi’nde çifte cenaze namazı kılındı ve tören düzenlendi. Şehit Özkan Ateşli’nin naaşı önce helallik alınmak üzere, Esenyurt’ta, Şehitler ve Gaziler Parkı’nın yanındaki babaevine getirildi. Şehidin naaşı evin önüne getirildiğinde ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Naaş sokağa getirildiğinde eşi Dilara Ateşli, “Özkan” diye feryat etti. Baba Hamdi Ateşli ile anne Şerife Ateşli oğullarının tabutunun önündeki fotoğrafa bakarak ağladı. Şehidin yakını Sevim Ateşli ise fenalaşarak baygınlık geçirdi.

  Çocuklarına bayramlık alacaktı

  Şehit Özkan Ateşli’nin naaşı daha sonra Haramidere Cemevi’ne götürüldü ve burada cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına katılanlar terör örgütüne lanet yağdırdı. Vatandaşlar dev bir Türk bayrağı açarak, “Askeri vuran eller kırılsın” sloganı attı. Şehidin annesi Şerife Ateşli ise oğluyla en son olaydan önceki akşam telefonda görüştüğünü belirterek, şöyle konuştu: “Telefonda çocuklarıyla konuştu. ‘Anne onlara iyi bak’ dedi. Ben de ‘Elimden geldiğince çocuklarına bakıyorum. Sen kendine iyi bak. Allah’a emanet ol’ dedim. Babasıyla da konuştu. 10 günlük dağıtım iznine gelmişti. Bayramda tekrar gelecekti. Uçak biletini babası alıp gönderdi. Ben de 50 TL göndermiştim. ‘Anne, uçak biletini ve parayı aldım. Gelirken o parayla çocuklara elbise alacağım’ dedi.” Amca Hüsnü Ateşli, şehit edildiği haberini öğle saatlerinde telefonla öğrendiğini belirterek, “Elimiz ayağımız tutmadı. Ama yine de alnımız dik. Milletimizin, devletimizin başı sağ olsun. 2 tane oğlu büyüyor. Onları da babası gibi askere göndereceğiz. İster gazi olsunlar, ister şehit” diye konuştu.

  Devlet erkânı camideydi

  Haramidere Cemevi’nde kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı Ataköy 5’inci Kısım Camisi’ne getirildi. Buradaki törene Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın katıldı. Devlet erkanının yanı sıra cenaze namazında Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner ile Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Bülent Bostanoğlu da hazır bulundu. Ataköy 5’inci Kısım Camisi’nde, babasının şehit edildiğinden habersiz, üzerinde askeri kıyafetiyle yalınayak dolaşan 1.5 yaşındaki Alkay Ateşli, törene katılanların ilgi odağı oldu. Aileye başsağlığı dileyen Bakan Egemen Bağış’a da bir vatandaş sitemde bulundu. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise acılı babanın başını okşayarak teselli etti. Cenaze namazının ardından şehidin eşi Dilara Ateşli eşinin naaşının top arabasıyla geçişi sırasında fenalaşarak yere düştü. Şehit Özkan Ateşli askeri törenin ve kılınan cenaze namazının ardından ailesinin isteği üzerine Büyükçekmece Mezarlığı’nda toprağa verildi.   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı