Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çifte cinayete idam istendi

  Hürriyet Haber
  27 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 27 Eylül 2000 - 00:01

  Küçükçekmece Belediyesi Meclis Üyesi adayı olarak girdiği 18 Nisan 1999 genel seçimlerini kaybettiği için cinnet getiren ve 19 yıllık eşi Nezahat Agocuk ile çocukluk arkadaşı Mümin Akar'ı kurşunlayarak öldürdüğü iddia edilen Özcan Agocuk'un idamı istendi.

  Küçükçekmece Belediyesi Meclis Üyesi adayı olarak girdiği 18 Nisan 1999 genel seçimlerini kaybettiği için cinnet getiren ve 19 yıllık eşi Nezahat Agocuk ile çocukluk arkadaşı Mümin Akar'ı kurşunlayarak öldürdüğü iddia edilen Özcan Agocuk'un idamı istendi. Olaydan sonra intihar etmek isterken polisin müdahalesiyle gözaltına alınan Agocuk, ‘‘Eşimi, arkadaşımla ilişkisi olduğu için öldürdüm’’ demişti.

  Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davaya, şikayetçiler Mümin Akar'ın babası Ali Akar ile eşi Nuran Akar ve tutuklu sanık Özcan Agocuk katıldı. Seçimleri kaybedince, 19 yıllık eşi ve çocukluk arkadaşını birbirleriyle aşk yaşadıkları gerekçesiyle öldürmekle suçlanan Agocuk, suçlamaları kabul etti. Agocuk olayı şöyle anlattı: ‘‘Olay gününe kadar, eşimden şüphem olmadı. Olaydan bir gün önce seçimler olmuştu. Sonuçları öğrenmek üzere sabahleyin kahveye gittim. Sokağa çıktığımda, Mümin'in bizim evden çıktığını gördüm. Hemen eve gidip eşime bu durumu sordum. Eşim, gecelikliydi. ‘Mümin'in evde ne işi vardı’ dedim. Bana, ‘Sana ne, ne işi varsa var’ dedi. Tekrar kahveye gittim. Mümin'e,‘Bizim evde ne işin var?’ dedim. O da, ‘Sen, pezevenksen ben ne yapayım?’ dedi. Şuurumu kaybettim. Yanımda taşıdığım tabancayla önce onu, sonra da eşimi kurşunladım.’’

  Mümin Akar'ın eşi Nurhan Akar, ‘‘Mümin Akar, 18 yıllık eşim olur. Üç çocuğumuz vardı. Herhangi bir sorunumuz yoktu. Eşimin düşmanı da yoktu. Seçimlerden bir gün sonra öldürüldü. Eşimin,başkasıyla ilişkisi olduğunu duymadık. Sanıktan şikayetçiyim’’ dedi. Olayı görmediğini söyleyen Mümin Akar'ın babası Ali Akar ise, ‘‘Oğlum, seçimlerde sanıkla birlikte çalıştı. Sonra ne oldu bilmiyorum. Sanıktan şikayetçiyim’’ diye konuştu.

  Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı