Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çifte cinayet sanığına 50 yıl hapis cezası

  Özgür SARI/ KONYA,(DHA)
  03.11.2009 - 14:31 | Son Güncelleme:

  KONYA’da komşusu olan baba ile oğlunu ruhsatsız tabancayla vurarak öldüren 41 yaşındaki Mevlüt Çiçek’e, toplam 50 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

  İddiaya göre, çiftçi Mevlüt Çiçek, evinin önünde aralarında daha önceden husumet bulunan çiftçi 43 yaşındaki Hamit Açıkgöz ile oğlu 18 yaşındaki Murat Açıkgöz'ü tartışma sonunda ruhsatsız tabancasıyla vurarak öldürdü. Tutuklanan Mevlüt Çiçek, 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde önceki duruşmalarında Murat Açıkgöz’ün, eşine sözlü tacizde bulunması üzerine çıkan tartışma sonucu cinayeti işlediğini iddia etmişti. Ölenlerin avukatı da iki aile arasında daha önceden kaynaklanan husumet olduğunu ve çıkan tartışmanın da husumetten kaynaklandığını belirmişti.

  Tutuklu Mevlüt Çiçek, bugün son kez hakim karşısına çıktı. 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme heyeti Mevlüt Çiçek’e son sözünü sordu. Çiçek de, “Pişmanım, takdir mahkemenindir” dedi. Mahkeme heyeti de Mevlüt Çiçek’e iki kişinin öldürülmesinden dolayı kasten adam öldürme suçundan iki kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası verdi. Mahkemedeki iyi haline göz önünen alan mahkeme heyeti, Çiçek’in cezasını 25’er yıl olmak üzere toplam 50 yıla indirdi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı