DÜZCE HABERLERİ

Çiftçiye Tarlada Eğitim

IHA
19.08.2015 - 13:01Son Güncelleme :

DÜZCE'DE ÇİFTÇİLERE TARLADA EĞİTİM VERİLİYOR.

IHA

Düzce’de örtü altı entegre mücadele çalışmaları devam ediyor.
2015 Yılı Bitki Sağlığı ve Karantina Çalışma Program ve Prensipleri gereğince yürütülen Örtü altı Entegre Mücadelesi kapsamında, bitki koruma çalışmalarını Entegre Mücadele prensipleri doğrultusunda serada uygulamalı olarak anlatmak üzere çiftçi tarla okulu düzenlendi.
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu “İlimizde, gerek özel teşebbüs gerekse özel idare desteği ile kurulan seralar ile son yıllarda örtü altı üretim alanları artmaya başlamıştır. Yoğun iş gücü ile neredeyse tüm yıl boyunca üretimin gerçekleştiği seralarda, insan sağlığını tehdit etmeyen, zirai ilaç kalıntısı olmayan ürünlerin üretilerek pazarlanması için üreticinin bilinçlendirilmesi ve üreticinin kendi işletmesinde uzmanlaşması hedefleniyor. Bahçeden sofraya sağlıklı ürün akışının sağlanabilmesinin en temel yolu entegre mücadele uygulamalarının yaygınlaştırılmasından geçmektedir. Bu nedenle İl Müdürlüğümüzce çiftçi tarla okulu düzenlenerek üreticilerimize yerinde eğitim verilmiştir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Çiftçiye Tarlada Eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiftçiye Tarlada Eğitim haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:14
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı