KIRŞEHİR HABERLERİ

Çiftçiye Tarla Faresi İle Mücadele Eğitimi

IHA
30.10.2015 - 09:54Son Güncelleme :

çiftçiye tarla faresine karşın mücadele eğitimi verildi

IHA

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce çiftçiye tarla faresi ile mücadele eğitimi verildi.
Dulkadirli İnlimurat Köyünde yapılan çiftçi eğitim programına katılan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, çiftçiye tarla faresi ile mücadelenin nasıl yapılması gerektiğini anlattı.
İl Müdürü Şahin, "Tarla fareleri 4 yada 6 giriş deliği bulunan 70 santim derinliğindeki toprak altında bulunan galerilerinde yaşarlar. Dişileri her ay doğurma gücüne sahip olabilirler. Doğal düşmanları kedi, köpek, gelincik, sansar, baykuş, leylek, atmaca, şahin, kartal ve yılanlardır. Mücadelenin başında derin toprak işlemesi, münavebe ve tarla temizliği sistemleri gelmektedir." dedi.
İnlimurat Köyünde yapılan eğitimlerin ardından tarla fareleri nedeni ile tarlası zarar gören çiftçiler ziyaret edilirken Dr. Sait Ertürk tarafından çiftçiye tarlada uygulamalı eğitimde verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Çiftçiye Tarla Faresi İle Mücadele Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 09 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiftçiye Tarla Faresi İle Mücadele Eğitimi haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

Sayfa Başı