ANKARA HABERLERİ

Çiftçiye koyun ve keçi desteği

Hürriyet Haber
16.04.2016 - 15:01Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi, kırsal alanlarda hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara canlı hayvan desteğine Çamlıdere, Nallıhan ve Güdül’de devam edecek. 

Hürriyet Haber

Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında toplanan Meclis’te, küçükbaş hayvancılığa destek sunulmasını öngören iki başkanlık yazısı oybirliğiyle kabul edildi. Kırsal kesimde hayvancılığın özendirilmesinin amaçlandığı belirtilen başkanlık yazılarında, Ankara’da hayvancılık altyapısının güçlendirilmesi, kırsal kesimin ekonomik olarak desteklenmesi öngörülüyor. Kişisel veya kooperatif başvurularında bedelin yüzde 25’inin talep edenlerce karşılanması gerekiyor. Bireysel başvurularda yetiştirici başına 50 baş, kooperatif olarak başvurulması halinde de kooperatif başına 300 baş anaç kıvırcık koyun ve anaç Ankara Keçisi desteği verilmesi söz konusu olacak. Bununla birlikte talep edilen 50 anaç koyun başına 1 koç, 50 anaç Ankara Keçisi için ise 1 teke desteği sağlanacak. 

KOŞULLARI TAŞIMAK GEREKİYOR

İlk etapta kıvırcık koyun için Çamlıdere, Ankara Keçisi için ise Nallıhan ve Güdül ilçelerinin seçildiği belirtilen başkanlık yazılarında talepte bulunabilmek ve destekten faydalanabilmek için şu koşulların yerine getirilmesi gerekiyor: “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın KKKS. Türkvet Kayıt Sistemine kayıtlı olmak. Kendisinin veya 1. derece yakınının en az 100 küçükbaş hayvan barındırmaya uygun ağıla sahip bulunmak (en az 3 yıl süreli kiralama kontratı da kabul edilecek). Müracaat tarihinde 41 yaşından gün almamış olmak. Müracaat tarihinde SGK’ya bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışıyor olmak veya (Tarım Bağkur’u hariç) emekli olmamak.
Müracaat tarihinde kuruluşunu tamamlamış en az 25 üyesi olan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olmak.”

Etiketler: koyun , keçi , destek

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çiftçiye koyun ve keçi desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2016 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiftçiye koyun ve keçi desteği haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Mart 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  06:51
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  19:04
 • Yatsı
  20:22
Sayfa Başı