ANKARA HABERLERİ

Çiftçiye 30 bin tonluk çelik silo

Hürriyet Haber
22.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Borsası (ATB) tarafından Gölbaşı-Ahiboz’da yaptırılan hububat depolanmasıyla, pazarlamasında kullanılacak 30 bin ton kapasiteli çelik silolar tamamlandı.

Hürriyet Haber

Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz, arsa bedeli ve altyapı çalışmaları da dahil edildiğinde tesisin yaklaşık 13 milyon liraya mal olduğunu belirterek, bu tutarın 7,5 milyon liralık kısmının sırf siloların mekanik altyapısı için harcandığını anlattı. Yapılan tesisin yürürlükte bulunan lisanslı depoculuk yönetmeliğiyle oluşturulan kriterlerin çok üzerinde olduğunu anlatan Yavuz, söz konusu tesisin ürün ihtisas borsacılığıyla entegre olacağını ve tarım ürünleri lisanslı depoculuğu konularında hizmet vereceğini kaydetti. Yavuz, 5 silonun yapımına ilişkin çalışmaların ise sürdüğünü söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çiftçiye 30 bin tonluk çelik silo haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı