MALATYA HABERLERİ

Çiftçilere Tarımsal Sigorta Sistemi Anlatıldı

IHA
27.02.2015 - 16:22Son Güncelleme :

ÇİFTÇİLERE TARIMSAL SİGORTA SİSTEMİ ANLATILDI

IHA

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde TARSİM, tarafından bitkisel ve hayvansal üretimde meydana gelecek olan kayıpların önlenebilmesi ve zararların asgariye indirilmesi için yapılacak olan sigortanın önemi anlatıldı.
Doğanşehir Belediyesi Düğün Salonunda yapılan toplantıya çok sayıda çiftçi katıldı. TARSİM Malatya Bölge Müdürü Bünyamin Kadak ve Bölge Müdür Yardımcısı Meriç Özdemir tarafından toplantıda tarımsal üretimi tehdit eden doğal riskler nedeniyle meydana gelebilecek olan kayıpların üreticilerin gelir dalgalanmalarını önlemek ve üretim faaliyetlerinin aksamadan devam edebilmesi için 6363 sayılı yasa gereği Kurulan Sigorta havuzu TARSİM in üreticiye sunduğu hizmetler ve katkılar anlatıldı. Toplantıda Üreticilerin sigorta poliçelerini özellikle okumaları ve risk durumlarına göre ürünlerini sigortalamaları gerektiği vurgulandı.
Toplantıda üreticilerin sorduğu sorulara da cevap verilerek özellikle çiftçilerin sigorta kapsamına giren ürünleri konusunda mutlaka gelip danışmaları ve yetkililerden yardım istemeleri istendi. 2015 yılı uygulamaları, hasar organizasyonu, poliçe düzenlerken dikkat edilecek hususlar ve poliçe son kabul tarihleri hakkında bilgi verdi, katılımcıların sorularını yanıtladı. Daha sonra toplantıya katılan katılımcılara TARSİM tarafından hediyeler dağıtıldı.
Toplantıya Malatya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Şevket Başyiğit, Doğanşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şerif Çetintaş, Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, Doğanşehir Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Fikret Aslan, Ziraat Bankası Doğanşehir Şube Müdürü Vasfi Demir ile üreticiler ve muhtarlar katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Çiftçilere Tarımsal Sigorta Sistemi Anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiftçilere Tarımsal Sigorta Sistemi Anlatıldı haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı