ANKARA HABERLERİ

Çiftçilere dekar başına 25 lira destek verilecek

Hürriyet Haber
22.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Organik Tarım Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğe göre, organik tarımla uğraşan ve çiftçi kayıt sisteminde yer alan çiftçilere dekar başına 25 lira destek verilecek.

Hürriyet Haber

Organİk tarım yapan ve çiftçi kayıt sisteminde yer alan çiftçilere dekar başına 25 lira destek verilecek. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın, “Organik Tarım Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğ, çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen bir tarımsal üretimin yapılması, doğal kaynakların korunması, tarımda sürdürülebilirlik, izlenebilirlik ve gıda güvenliğinin sağlanmasına yönelik organik tarım yapan çiftçilerin birim alan üzerinden desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirlemek için hazırlandı. Gerekli koşulları taşıyan çiftçilere, dekar başına yapılacak destekleme ödemesi 25 lira olacak. Organik tarım desteği ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçilerin, 31 Ocak 2011 tarihinden itibaren 11 Mart 2011 günü mesai saati bitimine kadar organik tarım desteği başvuru dilekçesi ve eki ile Çiftçi Kayıt Sisteminde kayıtlı oldukları Tarım il/ilçe müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çiftçilere dekar başına 25 lira destek verilecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı