DÜZCE HABERLERİ

Çiftçiler Destekleniyor

IHA
03 Ekim 2015 - 10:37Son Güncelleme : 03 Ekim 2015 - 10:38

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ DESTEKLEMELERDEN BAHSETTİ.

IHA

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, Çiftlik Muhasebe Veri Ağına dahil olan çiftçiler desteklediğini söyledi.
Kabaoğlu, Çiftlik Muhasebe Veri Ağı’nın (ÇMVA), tarımsal işletmelerin detaylı finansal ve mali bilgilerini toplayan ve Avrupa Birliğinde uygulanmakta olan bir sistemi olduğunu belirterek “Avrupa Birliğinin ortak tarım politikasının değerlendirilmesinde kullanılan verileri içeren çok önemli bir ağdır. ÇMVA çiftçilerin karşılaştırma yapabilmesi ve karlılıklarını artırabilmeleri için önemli bilgiler sağlamaktadır. Toplanan verilere göre çiftçi, kendi işletmesinin ekonomik sonuçları ile ilgili genel bir değerlendirme yapabilecek ve ülkesinde ve bölgesinde kendi işletmesine benzeyen diğer işletmelerle kendi işletmesini kıyaslama imkanı bulacak” dedi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan ve Düzce’yi de kapsayan Çiftlik Muhasebe Veri Ağı Projesi kapsamında, bu sisteme dahil olan çiftçiler, muhasebe konusunda bilgi edinmek, hangi faaliyetlerin karlı olup olmadığı ve maliyetlerin nasıl indirileceği konularında öngörü sahibi olmalarını sağlayacak.
Harun Kabaoğlu, “Çiftçilerimizin teknik personellerimiz tarafından evlerinde ziyaret edilerek kayıtların tutulduğunu, 2014 yılında Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile sözleşme imzalayan 35 çiftçimize işletme başına 375 TL olmak üzere toplam 13 bin 125 TL karşılıksız destekleme ödemeleri çiftçilerimizin ilgili banka hesaplarına yatırılmıştır” dedi.
İl Müdürü Kabaoğlu Çiftlik Muhasebe Veri Ağına katılan çiftçi sayısının 2015 yılında 45’e çıktığını ve 2015 yılı için işletme başına 475 TL karşılıksız destekleme ödemesi yapılacağını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Çiftçiler Destekleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 10 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiftçiler Destekleniyor haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:14
  • Guneş
   06:05
  • Öğle
   13:10
  • İkindi
   16:56
  • Akşam
   19:52
  • Yatsı
   21:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı