Ege Haberleri

  Çiftçi dayanışması

  Cihan KAYA / ORTACA (Muğla), (DHA)
  22.09.2014 - 11:28 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerindeki çiftçilerin biraraya gelerek kurdukları Ortaca Yaş Meyve Sebze Kooperatifi'nin (ORMES) ilk olağan genel kurul toplantısı yapıldı.


  ORMES'in Ortaca Ziraat Odası'nda yapılan ilk genel kuruluna, Bakanlık temsilcisi, Ziraat Odası Başkanı ve geçici Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çöllü ile Dalyan Tekne Kooperatifi Başkanı Atilla Gültekin ve üyeler katıldı. Salim Çöllü, kooperatifin 71 bin 285 TL'lik bir sermaye ile kurulduğunu belirterek yeni üyelerle güçleneceklerini ve önemli kararlar alınacağını dile getirdi. Personel alımı, bankalarda hesap açtırılması ve gerektiğinde kredi kullanılması için yönetim kuruluna yetki verilen toplantıda, iki yıl süreyle görev yapacak yönetim ve denetim kurullarının seçimine geçildi.
  Ortaca Ziraat Odası Başkanı Salim Çöllü, ORMES'in yeni yönetiminin oluşması ile üreticilere hizmet vermeye başlayacaklarını söyleyerek üyelerin desteğini beklediklerini açıkladı. Kooperatifin başarı elde etmesi için üreticilerin sahip çıkması gerektiğini ifade eden Çöllü, "Eğer üreticilerimiz bu kooperatife sahip çıkmazsa bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mağduriyet devam edecek. Kooperatifimiz bu mağduriyetlerin giderilmesi için kuruldu. Tüm dünyada üreticiler pazarlama sorunlarını kooperatifler aracılığıyla aşabiliyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı