Ege Haberleri

  Çiftçi cinayetinde sürpriz bir tanık

  Bahri KARATAŞ / İZMİR (DHA)
  09.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İşadamı İbrahim Çiftçi’yi el bombası ile öldüren, Erdinç Utaş, işadamı ile Ergenekon zanlılarından Sami Hoştan’ın ilişkisi olduğunu söyledi.

  İZMİR’in Alsancak semtinde, işadamı İbrahim Çiftçi’yi kafeteryada el bombasıile öldüren, 11 kişiyi yaralayan tutuklu sanık Erdinç Utaş (67), mahkemede öldürdüğü işadamı ile Ergenekon zanlılarından Sami Hoştan’ın ilişkisi olduğunu söyledi. Bunun üzerine mahkeme Sami Hoştan’ın tanık olarak dinlenmesine karar verdi Bugün yapılan duruşmaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemişle yargılanan tutuklu sanık Erdinç Utaş, olayda yaralanan Çiftçi’nin işletme müdürü Feruh Aktaş ve tarafların avukatları katıldı. Uzun yıllar işadamı Çiftçi’nin şoförlüğünü de yapan sanık Erdinç Utaş, bir seferinde Sami Hoştan’ı havaalanından alıp Çeşme’ye getirdiğini söyledi.

  Kumar oynuyordu

  Hoştan’ın burada İbrahim Çitfçi’nin işlettiği Kale Kafe’de kumar oynadığını, buradan da kumar payı aldığını söyledi. Erdinç Utaş, Çiftçi’nin ölmeden önce, şu anda cezaevinde bulunan çete lideri Ahmet Tekin Baykal’a işlerin kendisi tarafından yürütüleceği yolunda vasiyette bulunduğunu, "Ben öldükten sonra İzmir’de kumar alemine sen hükmedeceksin" dediğini önesürdü. "Skorsky helikopterle yapılan operasyonla yakalanan Ahmet Tekin Baykal’ın Aydın’da çiftliği olduğunu ve buralarda işkence odaları olduğunu da bildiğini anlattı.

  Kumar oynuyordu

  Erdinç Utaş, Çiftçi’yi öldürmesi konusunda Sami Hoştan’ın kendisine talimat vermediğini, aksine aralarının iyi olduğunu ve öldürtmesi için bir sebebi de olmadığını söyledi. Erdinç Utaş, Çeşme’deki kumarhaneye bir çok ünlü sanatçının geldiğini ve oyun oynadığını belirtti.

  Hoştan dinlenecek

  Mahkeme heyeti duruşma sonunda, kamuoyunun yakından bildiği Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan sanıklardan Sami Hoştan’ın, İbrahim Çiftçi cinayetiyle ilgili tanık olarak dinlenmesine karar verip, duruşmayı erteledi. Bu arada Çifçi cinayetinde kullanılan el bombaları ile Ergenekon soruşturmasının başında İstanbul Ümraniye’de elegeçen el bombalarının aynı seriden olduğu iddiasının araştırılması Cumhuriyet Savcılığı tarafından istenmişti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı