Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çift organlı bebeğin ailesinden doktora suçlama

  A.A
  08 Ekim 2008 - 17:18Son Güncelleme : 08 Ekim 2008 - 17:18

  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde, iki penis, iki testis ve iki anüsle dünyaya gelen bebeğin annesi tarafından “erken tanı koymamakla” suçlanan doktor B.Ç, iddiaların doğru olmadığını bildirdi.

  Dr. B.Ç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, anne Aysel Bayatkara'nın hamiliğinin 4 ya da 5'inci ayında görev yaptığı özel tıp merkezine geldiğini ve burada alınan ultrasonografi görüntüsünde kemik gelişiminde anormal gelişim gözleyince uyarıda bulunduğunu belirtti.

  İki penis, iki testis ve iki anüsle dünyaya gelen bebeğin annesinin kedisini suçlayan iddialarının doğru olmadığını ifade eden Dr. B.Ç, “Ultrasonografiyi yapan radyologlardır. Hatta 2-3 radyolog birden gördü. Kendisini ben de uyardım ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde Perinatal Tanı Merkezine yönlendirdim. Hasta oraya gidince, oradaki meslektaşım da benim teşhisimi teyit etmiş” dedi.

  ÇÜ Balcalı Hastanesinde iki penis, iki testis ve iki anüsle dünyaya gelen, bunun yanı sıra böbreğinin birinin küçük, sağ bacağının da diğerinden 5 santim kadar kısa olduğu tespit edilen bebeğin annesi Ayşe Bayatkara, Dr. B.Ç'yi, hamileliğinin erken döneminde kendisini uyarmamakla suçlayarak, hakkında dava açmaya hazırlandığını açıklamıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı