« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çift forvet 4’lü orta saha

Sheffield maçı sonrası sorularımızı yanıtlayan F.Bahçe Teknik Direktörü, ligin en oturmuş takımı olduklarını söylerken, “Saha dışında ne olursa olsun düşünmeyeceğiz. Sadece futbola odaklanacağız” dedi.

Ahmet Ercanlar
SON GÜNCELLEME

İNGİLTERE’de Soma felaketzedeleri için organize edilen maçta Sheffield United ile karşılaşan ve sahadaki kadroda büyük değişiklikler yaptıktan sonra 2-1 mağlup olan Fenerbahçe için ortak görüş, oturmuş sisteminin büyük avantaj olduğu...
Teknik direktör Ersun Yanal da maç sonrası yaptığı açıklamada bu konunun üzerinde önemle durdu. Bir grup gazeteci ile birlikte sorularımızı yanıtlayan şampiyon hoca, ligin en oturmuş takımı olduklarını, bunun önemli getirileri olacağını söyledi.

‘HEP ÜSTÜNE KOYARAK iLERLEYECEĞiZ’

TAKIM sisteminde bazı değişiklikler planlayan Yanal, şunları anlattı:
“Bu sezon Sheffield maçında denediğim gibi birçok maça 2 forvetle çıkacağız. Bu konuda çalışmaları yaptık. Oyunumuz biraz değişecek. 2 forvet ve arkasında 4’lü merkez orta alan ile oynayacağız. Bunu sık sık deneyeceğiz. Zaman zaman da geçen yıl uyguladığımız sistem ile sahada olacağız.”
“Yeni dönemde üzerine katarak ilerleyeceğiz. Ligin en birbirini tanıyan oyuncular grubuyuz. Çok daha iyi olabiliriz. Takımdaki arkadaşlık ortamı mükemmel. Oyuncularımız da çok karakterli.”

‘BAŞARININ SIRRI SAHAYA ODAKLANMAK’

”BU sezon ligin ilk 10 haftasında tüm zirveye oynayan takımlar birbiri ile karşılaşmış olacak. Fikstürde avantaj ya da dezavantaj gibi bir şey yok. Ama Beşiktaş’ın Galatasaray ile son 2 hafta oynayacak olması bir avantaj olabilir. Takımların bizimle oynadıkları dönemdeki form durumları bizim için belirleyici olacak. Geçen sezon başı Eskişehir ve Sivas’ın en formda dönemine denk gelmiştik. Bunlar belirleyici oluyor.”
“Bu sene de saha içinde kalacağız. Saha dışında ne olursa olsun düşünmeyeceğiz. Sadece futbolu düşünecek, sahaya odaklanacağız. Başarının sırrı bu bizim için...”

ŞAMPİYONLUK ÖNEMLİ ÇÜNKÜ CEZAMIZ BİTTİ

F.Bahçe Teknik Direktörü, Avrupa’da cezanın olmayacağı yeni sezonda şampiyon olup Devler Ligi’ne gitmeyi önemsediğini anlattı.

”ŞAMPİYONLAR Ligi’ne direkt katılabilmek bu sezon çok önemli. Avrupa’daki cezamız sona erdi. Bu sene şampiyonluk bizim için ekstra değerli olacak. Çok büyük maddi katkı yapacak kulübe. Bu nedenle bu sezona her zamankinden çok daha fazla asılacağız. İşimizi çok daha sıkı tutacağız.”
“Şampiyonluğun ekonomik anlamdaki önemi, son yıllarda artıyor. Bütün kulupler gibi bizim kulübümüzün geleceği açısından da şampiyonluk son derece önemli.”

EKONOMiK GERÇEK

“Ekonomik gerekçeler nedeniyle bu konudaki rekabetin giderek büyüdüğünü görüyoruz. Fenerbahçe’nin tüm bu gerçeklerin ışığında bu sezon mutlaka şampiyon olması gerekiyor. Kulübün hem maddi, hem manevi anlamda ihtiyacı olduğu açık.”
“Bu bilinçle sezona başlıyoruz ve sezon sonunda hedeflerimize uluşacağımız konusunda ben ve futbolcularım kuşku duymuyoruz.”

PRANDELLİ VE G.SARAY ZORLANACAK

Ersun Yanal, Prandelli’nin yeni ortama alışmasının zaman alacağını, G.Saray’ın da Şampiyonlar Ligi nedeniyle Türkiye liginde zorlanacağını söyledi.

”BEN Fenerbahçe’ye geldiğimde ‘Alışman zor olacak’ diyorlardı. Prandelli nasıl kısa sürede alışsın. Adam İtalya’dan geldi. Tabii ki alışmakta zorlanacak. Ligi tanıması, futbolcuları tanıması, rakipleri tanıması hep zaman isteyen şeyler. Kolay değil.”

‘GEÇEN YIL DA SÖYLEMiŞTiM’

“Şampiyonlar Ligi olunca işler çok zorlaşıyor. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı için ligde zorlanacak. Geçen sezon devre arasındaki öngörüm gerçekleşti. Galatasaray 15 maç yapacakken biz 9 maç oynayacağız demiştim. Bu fikrim şimdi de geçerli. Takımların geniş kadroları yoksa bunu kaldırmaları zorlaşıyor.”

LİGİMİZİN DEĞERİNİ DÜŞÜRÜYORUZ

”PREMIER Lig’e yükselen takım 80 milyon Pound alıyor. Bizim önce şunun kararını vermemiz gerek. Genç oyuncu mu yetiştireceğiz, yoksa kaliteli oyuncuları getirip ligin değerini mi yükselteceğiz. İngilizler bunun kararını vermişler ve Premier Lig gibi bir değeri ortaya çıkartmışlar. Bizim ülkemizde değeri düşürmek için her şey yapılıyor. Artık Türkiye bir noktaya ağırlık vermeli.”

ALINACAK GENÇ OYUNCU YOK

“TRANSFER için çok oyuncu ismi yazılıyor. Hiçbiri doğru değil. Alınacak genç oyuncu yok. Takım içindeki gençler ise çok yetenekli ve bu sezon şans bulabilirler. Muhammet ayaklarına çok hakim. Semih de çok yetenekli. Tam 9 genç oyuncuyu kampa çağırdım. Bazıları bu sezon fırsat bulacaklar.”

EGEMEN 2-3 AYA DÖNER

“EGEMEN’in sakatlığının eylül-ekim ayına kadar bitmesini ve takıma dönmesini bekliyorum. Takım için çok önemli bir oyuncu. Onun boşluğunu dolduracağız. “

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler