Gündem Haberleri

Çift başlı yunus ölüsü sahile vurdu

Çift başlı yunus ölüsü sahile vurdu

İZMİR’in Dikili İlçesi’nde çift başlı, çift yüzgeçli, tek kuyruğu olan yavru yunus, sahilde ölü bulundu.

Antalya’dan tatil için Dikili İlçesi’ne giden Beden Eğitimi Öğretmeni Tuğrul Metin, sahilde yüzerken kıyıya bir balığın vurduğunu gördü. Sahile çıkan Tuğrul Metin, tek kuyruklu, çift başlı ve yaklaşık 1 metre boyunda ölü yunusla karşılaştı. Tuğrul Metin’in durumu bildirmesi üzerine sahile gelen Dikili Jandarması’na bağlı ekipler, ölü yavru yunusu alarak incelenmek üzere götürdü.

Hayatında ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını söyleyen Tuğrul Metin, "Gözleri tam oluşmamıştı. Hava delikleri ise daha yeni yeni oluşuyordu. İlginç bir deneyim oldu" dedi.

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Gökoğlu, ender görülen bir olayla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, "Yapışık ikizlerin benzeri bir durum. Yapılacak incelemelerin ardından mutlaka bir sonuca ulaşılacaktır" dedi.

Etiketler:
 • Mehmet Özkan

  Mehmet ÖzkanBöyle denizleri kirletmeye devam edersek tüm canlıların kimyasını bozacaz...

 • Ustunn ustunn

  Ustunn ustunnYunuslar uzerinde deney yapıldığını biliyorum. Yunusların zekası ve insanlar ile kurmuş olduğu iletişimi güvercinlerdeki gibi haberleşme amaçlı kullanılıyor. Bu kapsamda üzerlerinde yapılmış genetik deneyin sonucunun kanıtı bu yunusun incelenmesi gerekir.

 • altay çoğal

  altay çoğalBu yunus falan değil bildiğin alien.

 • leyla ar......

  leyla ar......Dogada ki bu anomalilerin sebebi cevre kirlenmesi degil,bundan 100 yil öncede bu tür cift ba$li buzagi veya benzeri dogumlar insan ve hayvan türlerinde vardi..Bunun nedeni bi tür kromozom bozuklugu.

 • çapulcu sinemacı

  çapulcu sinemacıDikili'ye tüm sitelerin kanalizasyonu akıtılıyor, deniz rezil oldu yüzülmüyor, 6 başlı yunus yakındadır!

 • ibrahim kurt

  ibrahim kurtAbi demek ki Yunuslar da akraba evliliği yaygın ,vaz geçmeleri için ,aşkı öğretmeliyiz .

 • Hasan Debreli

  Hasan DebreliAhir zaman... Daha neler göreceğiz...

 • Çağrı Albayrak

  Çağrı AlbayrakNeyi ilginç ki ? Bilim adamlarımızın sağ olsun oyuncağı oldu tüm canlılar. Batsın böyle gelişecek bilim! Hayvanların anasını ağlattınız.

 • Mehmet Şengül

  Mehmet ŞengülDoğayı bozduk hayvanların genetiginidemi bizdik brova bize

 
HaberlerGalatasarayFenerbahçeTürkiyeABDburçniobeAlmanya