« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çiçekli derbide Galatasaray güldü

Coca-Cola U-16 Akademi Futbol Ligi’ndeki derbide F.Bahçe’yi dize getiren G.Saray sevindi. U-17’deki olaylı maçın ardından dün Florya’da fair play rüzgarı esti.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
U-17 derbisinde yaşananlar herkese ders oldu, Florya’da bu kez fair play ruhu ve sıkı önlemler vardı. Dün öğleyin Florya Metin Oktay Tesisleri’nde oynanan U-16 Ligi’ndeki Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde ise beklenen görüntüler vardı.
Galatasaraylı oyuncular sahaya ellerinde çiçeklerle çıktı ve bunları rakiplerine verdi. Sarı lacivertliler alkışla karşılanırken, her iki takımın oyuncuları da tek tek kulübelere gidip antrenörlerle de tokalaştı.

Metin Oktay Tesisleri’ndeki maçta adeta kuş uçurtmayan emniyet güçleri, sporcuların aileleri dışında taraftarları içeri almadı. Altyapı maçlarında bundan sonra bu uygulamanın geçerli olacağı açıklandı. Karşılaşmada 20 polis görev yaptı.
Çekişmeli geçen gençlerin derbisinde ise gülen Galatasaray oldu. Fenerbahçe 36. dakikada Yiğit’in topa elle dokunması üzerine 10 kişi kalırken Galatasaray’da , Tuna kazanılan penaltıyı gole çevirdi: 1-0. 64. dakikada Fenerbahçe Harun ile beraberliği yakalarken, skoru 72’de Oğuz’un şık vuruşu belirledi: 2-1.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler