ANTALYA HABERLERİ

Çiçekler solmayacak

DHA
31.03.2016 - 11:47Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Çiçekleri Soldurmayalım' projesi kapsamında, risk altında bulunan çocuklara yönelik çeşitli mesleki eğitim kursları veriliyor.

Risk altında bulunan çocukların, suçlardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması, mesleki beceri ve iş imkânı verilerek topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması amacıyla, Emniyet Müdürlüğü tarafından 'Çiçekleri Soldurmayalım' adlı projeli çalışma başlatıldı. Proje kapsamında tespit edilen çocuk ve ailelerine yönelik Fabrikalar Mahallesi'ndeki atölyelerde, aşçı yardımcısı, pastacı yardımcısı, konaklama ve seyahat hizmetleri ön büro elemanı, saç bakımı ve yapımı mesleki eğitim kursları, 90 kursiyerle eğitimlere başladı.

Ayrıca Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nün dezavantajlı çocuklar içersinden mesleğe uygun olanların seçimi sonrası oluşturduğu gruba yönelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki atölyede, 20 kursiyerle 'Fayans, Seramik ve Karo Döşemecisi' mesleki eğitim kursu başlatıldı. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, kursu tamamlayan çocuklara kendi işlerini kurmaları için mesleki anlamda kullanabilecekleri malzeme çantaları ise Dr. İbrahim Bodur Kale Seramik Eğitim Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından verilecek.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Çiçekler solmayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiçekler solmayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı