Çiçekçilerde yılbaşı umudu

Hürriyet Haber
22 Aralık 2009 - 11:25Son Güncelleme : 22 Aralık 2009 - 11:25

Özel günlerde istedikleri satış rakamlarına ulaşamadıklarını belirten çiçekler, yılbaşındaki satışlarla yılı mutlu kapatmayı hedefliyor.

Adana Çiçekçiler Odası Başkanı Süleyman Oğuz, sektörün en çok satışı gerçekleştirdiği Sevgililer, Anneler ve Öğretmenler gününde bile bu yıl istenilen satış rakamlarına ulaşılamadığını, çoğu kişinin en son ne zaman çiçek aldığını dahi hatırlayamaz duruma geldiğini kaydetti.

Oğuz, satış rakamlarının istedikleri seviyelerde gitmemesine rağmen umutlarını kaybetmek istemediklerini belirterek, sektörün son umudunun yılbaşı olduğunu bildirdi.

Yılbaşında satışların artmasını beklediklerini anlatan Oğuz, “Yılbaşı için hazırlıklarımız tamam. Müşterilerin isteklerine cevap verebilmek için çiçek stoklarımızı artırıyoruz. İş olur mu olmaz mı bilmiyoruz ama biz yine de büyük bir umutla bekliyoruz” dedi.

Oğuz, çiçekçilerde her türlü bütçeye uygun çiçek bulunduğunu belirterek, yılbaşında yakınlarını sevindirmek isteyenlerin bunu uygun fiyatlarla gerçekleştirebileceğini söyledi.

“Herkesin yılbaşını 'mis gibi' karşılaması için bir liradan 40 liraya kadar farklı seçenekler sunuyoruz” diyen Oğuz, şöyle devam etti:
“Özel günlerin vazgeçilmezlerinden olan gülleri 3 liradan müşteriye sunuyoruz. Bu fiyat yaklaşık 5 yıldır hiç değişmedi. Ayrıca, kandil orkideyi 25 liradan, karışık mevsim çiçeklerini ise 30 liradan satıyoruz.”

Oğuz, nergislerin de çiçekçilerdeki yerlerini aldığına dikkati çekerek, bu çiçeğin de yılbaşı için farklı bir alternatif olabileceğini kaydetti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı