ANKARA HABERLERİ

Çiçekçilerde ‘bölge müfettişi’ sistemi

Hürriyet Haber
26.12.2017 - 15:49Son Güncelleme :

Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Aydemir, odalarına bağlı çiçekçi esnafına ‘bölge müfettişliği’ görevi vereceklerini, esnafın bu sistemde resmi tutanaklarla çiçek satış ruhsatı olmadan çiçek satanları denetleyebileceğini söyledi.

Hürriyet Haber

Oda olarak zaman zaman esnafların arasında yaşadığı sorunları çözmek ve maşteri şikayetlerini hızlı bir şekilde değerlendirip sonuca bağlamakta zorluk yaşadıklarını belirten Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Metin Aydemir, ‘bölge müfettişliği’ sisteminin Türkiye’de ilk olduğunu belirtti. Aydemir şunları söyledi:

“Ankara’da büyükşehir ve ilçe Zabıta müdürlükleri ile organize çalışmamıza rağmen, her bölgeye yetişmemiz bazen mümkün olmuyor. Anneler Günü, Sevgililer Günü, Öğretmenler Günü gibi özel zamanlarda, köşe başlarında günü birlik türeyen, hem esnafımızı hem de müşterilerimizi mağdur eden, kayıt dışı iş yapan kişilere ne zabıtalarımız ne de biz yetişebiliyoruz. Bu sorunları farklı bir boyutta değerlendirebilmek ve hız kazandırabilmek için Türkiye’de ilk kez, Ankara’nın değişik bölgelerinde, kendi meslektaşlarımıza ‘bölge müfettişliği’ görevi vereceğiz.

TUTANAKLAR KURUMLARA İLETİLECEK

Müfettiş arkadaşlarımız, odamızın vereceği denetleme yetki belgeleriyle ve TESK’den aldığımız resmi tutanaklarla görev yapacak. Bölge müfettişliği görevi yapacak olanlar, bölgelerinde çiçek satış ruhsatı olmadan çiçek satan, gelin arabası süsleyenleri denetleyebilecek, gerekli uyarıları yapacak. Dikkate almayanlarla ilgili tutanak tutularak odamıza bildirecek, odamıza müşterilerimizden ve esnafımızdan gelen şikayetler de bu şekilde çok daha hızlı değerlendirilerek sonuca ulaştırılabilecek. Bölge müfettişlerinin tuttukları tutanaklar, odamıza geldiği anda ilgili kurum neresiyse, Maliye ya da Zabıta’ya bir üst yazıyla iletilecek ve gerekli işlemin yapılması sağlanacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çiçekçilerde ‘bölge müfettişi’ sistemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Aralık 2017 tarihinde saat 15 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çiçekçilerde ‘bölge müfettişi’ sistemi haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Kasım 2018, Salı
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:16
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı