Çiçek: 4 ülkeden Uzan ihbarı var

Hürriyet Haber
02.03.2005 - 01:47 | Son Güncelleme:

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Uzanlar konusunda dört ayrı yerden bilgi geldiğini belirterek, bazılarından ‘bizde yok’ yanıtı aldıklarını, bazılarından ise henüz yanıt alamadıklarını söyledi. Çiçek, ‘Uzanlar iade talebi sonuçlanmadan başka bir ülkeye mi geçiyorlar’ sorusuna, ‘Muhtemelen öyle oluyordur’ karşılığını verdi.

TBMM’de gazetecilerin Uzanlar’ın iadesine ilişkin sorularını yanıtlayan Çiçek, Türkiye’de aranan kişilerle ilgili olarak Interpol kanalıyla araştırma yapıldığını hatırlattı. Interpol’den bilgi geldiğinde, suçluların iadesiyle ilgili anlaşma uyarınca iade talebinde bulunulduğunu anlatan Çiçek, Uzanlar ile ilgili olarak kendilerine şu ana kadar dört yerden bilgi geldiğini ifade etti. Kendilerinin de buralara iade dosyasını göndererek talepte bulunduklarını kaydeden Çiçek, ‘Bazıları ‘bizde yok’ dedi, bazılarından henüz cevap alamadık’ dedi.

SON TALEP OCAKTA:

Çiçek, son olarak ocak sonu itibarıyla bir başka ülkeden iade talebinde bulunduklarını belirterek, ‘Neye dayanarak iade talebinde bulunuyoruz? Interpol’den gelen bilgilere göre.’Bizde böyle bir bilgi var, filanca ülkede olabilir’ diyorlar. Biz de resmiyete koyuyoruz’ diye konuştu.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı