Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Chrome 15 yayında

  Hürriyet Haber
  27 Ekim 2011 - 09:57Son Güncelleme : 27 Ekim 2011 - 09:57

  Google'ın jet hızındaki web tarayacısının son sürümü yayında...

  Arama ve mobil devi Google, süper hızlı web tarayıcısı Chrome'un yeni sürümü Chrome 15'in kararlı sürümünü de yayınladı. "Kararlı" kanalına devredilen Chrome 15, küçük görsel değişikliklerin yanında daha temiz sekme sayfası sunuyor.

  Boş sekmelerde gösterilen "Yeni sekme" sayfası, en çok ziyaret edilen sayfaları gösteriyor ve yüklü web uygulamalarını listeliyordu. Yeni sürümde de bu işlevler aynı, ancak sayfa düzeni ve davranışı biraz değiştirilmiş.

  Sayfanın altında bulunan gezinti çubuğu veya oklara tıklayarak uygulama kısayolları ve sayfa kısayolları arasında geçiş yapılabiliyor. Uygulama simgelerinin birden fazla sayfaya yayılabilmesi de mümkün. Bir küçük resmi ızgaraya sabitlemek, artık mümün değil, ancak küçük resimleri uygulama sayfalarından birine sürükleyebilirsiniz.

  Yenilenen Chrome Web Mağazası ise büyük ölçüde basitleştirilen tasarımı ile bir web uygulaması izlenimi veriyor. Ana içerik bölümü, yükleyebileceğiniz eklentileri, tema ve uygulamaları gösteriyor. Sayfayı aşağı kaydırdığınızda ise kaydırdığınız bölüm otomatik olarak yükleniyor. Sol taraftaki yan çubuk ise kategoriye göre filtrelemenize veya arama yapmanıza izin veriyor.

  Yeni sürüm, kullanıcılara Chrome'daki otomatik güncellemeler yoluyla sunuluyor. Chrome tarayıcınızın sürümünü Yardım > Hakkında bölümünde görebilir ve güncellemeyi bu pencere yoluyla kurabilirsiniz. Ancak Chrome 15'i aşağıdaki bağlantından elle indirmeniz ve kurmanız da mümkün.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı