« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Christohp Daum'dan yalanlama

Almanya İkinci Ligi'nde mücadele eden 1.FC Köln'ün teknik direktörü Christoph Daum'un, Türk Milli Takımı'ndan teklif aldığı iddia edildi, ancak Daum haberleri yalanladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kölner Express gazetesi, TFF Başkanı'nın Türk Milli Takımı'nın Yunanistan'a 1-0 mağlup olmasından sonra Daum ile gizli bir yerde görüşme talep ettiği, ancak Daum'un buna olumsuz yanıt verdiğini iddia etti.

Daum'un bu teklifi kesin bir dille reddettiği belirtilen haberde Daum'un, “Ben şu anda sadece 1.FC Köln'e konsantre olmuş durumdayım. Avukatıma gelen her teklife cevap bile vermiyorum. Barcelona bile olsa. Ben Köln'de kalarak bu takımı birinci lige çıkartmak istiyorum. Hedefim birinci lig. Gerisi beni ilgilendirmiyor” şeklinde konuştuğu ifade edildi.
Gazetenin haberinde TFF Başkanı'nın adının Levent Bıçakçı olarak yazılması dikkati çekerken, Daum'un Kiev ve Moskova'nın transfer listesinde olduğu kaydedildi.

Öte yandan, Christoph Daum, ne TFF'den bir yetkilinin, ne de herhangi bir aracının kendisiyle bu konuda bir görüşme yapmadığını, hatta böyle bir talep de olmadığını söyledi.

Daum, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in görevini layıkıyla yapan bir hoca olduğunu belirterek, “Zorlu Norveç maçı öncesi bu tür haberler ne amaçla ve nereden çıkıyor anlamıyorum. Fatih Terim'in bu işi layıkıyla yapan doğru insan olduğuna inanıyorum. Elimdeki imkan dahilinde kendisine her türlü desteği vermeye hazırım. Türk Milli Takımı'nın Norveç maçından istenen sonucu alacağına inanıyorum. Milli takımın Avrupa Şampiyonası'na gideceğinden kuşkum yok” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler