Ege Haberleri

  CHP'ye kira hançeri

  Hürriyet Haber
  18.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aydın'da CHP üyesi doktor, dairesini partisinin il ve ilçe merkezlerine kiraladı. Ancak kira artırımında anlaşılamayınca doktor partisini mahkemeye verdi.

  CHP üyesi Dr. Ahmet Yıldırım, İstiklal Caddesi'ndeki dairesini partisinin il ve ilçe merkezlerine kiraladı. CHP Aydın İl ve Merkez İlçe yönetimleri son olarak kirayı 80 milyon liradan 100 milyon liraya çıkarmak istedi.

  400 dolar istedi

  YILDIRIM ise üçüncü kattaki dairesi için 400 dolar istedi, kabul edilmeyince de tahliye davası açtı. Aydın Sulh Hukuk Mahkemesi, kira sözleşmesindeki, ‘‘Bir yıl sonunda bina boşaltılır’’ kaydına dayanarak, Yıldırım'ın lehine karar verdi.

  Kişisel meselem

  DOKTOR Yıldırım, ‘‘Bu benim şahsi ve hukuki meselem’’ derken, hükümetin verdiği artışın Yıldırım'ın işine gelmediğini belirten CHP İl Başkanı Hulusi Şahinci, ‘‘Konumu nedeniyle daireyi boşaltmayacağız. İl ve İlçe 200'er dolar ödemeyi düşünüyoruz’’ diye konuştu.

  İhanet suçlaması

  MERKEZ İlçe Başkanı Barbaros Kargı da, Yıldırım'ın muhalifleri finanse ettiğini, evinde toplantı yaptığını, yönetimi başarısız göstermek için tahliye davası açtığını öne sürdü, ‘‘Bu bir kısır yarış, barajı aşamamış partiye ihanet, faşist zihniyetin ürünü’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı