Gündem Haberleri

  CHP'ye DSP de yetmedi

  ANKA
  23.07.2007 - 03:08 | Son Güncelleme:

  CHP'de seçimlerde beklenilenin altında oy alınması tartışmaları da beraberinde getirdi. CHP’li muhalifler CHP lideri Baykal’a “istifa” çağrısında bulunurken, DSP ile yapılan işbirliğinin istenilen sonucu doğurmadığı ortaya çıktı.

  Seçimlere iktidar alternatifi parolası ile hazırlanan CHP’de sonuçlar hayal kırıklığına neden oldu. DSP ile yapılan seçim işbirliğinin ve SHP’nin de seçimlere katılmaması CHP’yi sol kulvarda rakipsiz bırakmasına rağmen istenilen sonuç elde edilmedi.

  CHP içinde ilerleyen günlerde muhalefet hareketinin hareketleneceği ifade edilirken, DSP de kendi içinde yapacağı değerlendirme sonunda yeni strateji belirleyecek.

  DSP’nin güçlü olduğu Ordu’da CHP’nin bir milletvekili çıkarması, Karabük’ten de hiç milletvekili çıkaramaması, “Baykal” faktörüne bağlandı.

  CHP, DSP’nin güçlü olduğu Ordu’da 1, Zonguldak’ta 2, Kırklareli’de 2, Edirne’de 2, Burdur’da 1, Eskişehir’de 2, Bartın’da 1, Bursa’dan 3 vekil çıkarabildi. Karabük'te ise milletvekili çıkaramadı.

  CHP-DSP işbirliğinin gerekli sinerjiyi neden yaratmadığı ilerleyen günlerde önemli tartışma konularından biri olacağı değerlendiriliyor.

  CHP’DE KİMSE KALMADI

  Seçim sonuçlarının verdiği hüsranın ardından CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen de partiden ayrıldı. Partide, çalışanlar dışında kimse kalmadı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı