Gündem Haberleri

  CHP'nin Türkiye seferberliği start aldı

  Hürriyet Haber
  29.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Parti Meclisi ve Merkez Yönetim Kurulu'nda alınan kararlar doğrultusunda ‘‘Türkiye Seferberliği’’ni başlattı. PM ve MYK üyeleri yapacakları yurt gezilerinde hükümetin bazı uygulamalarını halka şikayet edecek.

  CHP'nin önceki gün yapılan MYK toplantısında netleşen gezi programına göre, PM ve MYK üyelerinden oluşan 19 grup, MYK tarafından belirlenen illerde parti örgütü ve sivil toplum örgütleri ile çalışmalar yapacak ve hükümetin bazı uygulamalarını halka şikayet edecek.

  MYK ve PM üyeleri, illerde yapacakları toplantılarda, öncelikli olarak mevcut durumu saptayacak, siyasi gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunacak ve PM ve MYK'nın çalışma programını parti örgütü ve sivil toplum örgütleri ile tartışacak.

  CHP Genel Başkanı Altan Öymen'in, ‘‘Türkiye Seferberliği’’nin, özellikle Tahkim yasası, Sosyal Güvenlik Yasası ve hükümetin aldığı ekonomik önlemler ile vergi yasasında yapılan değişiklerin, CHP'nin düşüncelerinin örgüte ve halka net biçimde anlatılmasında ve partinin yeniden yapılanma hareketinde büyük önem taşıdığını vurguladığı öğrenildi.

  CHP'nin ‘‘Türkiye Seferberliği’’ adı altında dünden itibaren başlattığı gezilerin ilk bölümü, 15 Ağustos'ta sona erecek.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı