İZMİR HABERLERİ

CHP'nin suç duyuruları sürüyor

DHA
28.03.2016 - 13:12Son Güncelleme :
DHA

İZMİR CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak ve Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam, yönetim kurulu üyeleri ile AK Parti hükümeti hakkında “Terör örgütüne yardım etmek" iddiasıyla, Cumhurbaşkanı, Başbakan, İçişleri, Mit ve eski başbakan yardımcıları hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.
Bayraklı Adliye Sarayı C-kapısı önünde Konak CHP İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak ve Güzelbahçe CHP İlçe Başkanı Kazım Çam, yönetim kurulu üyeleri ile kendilerini desteklemeye gelen partiliye, suç duyurusundan nce basın açıklaması yaptı. Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü yeniden silahlı ve bombalı eylemlerine başladığını önesüren Mehmet Şakir Başak, “Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, talimat veren dönemin Başbakanı Recep tayyip Erdoğan, dönemin AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri 'terör örgütüne yardım ve yataklık' suçunu oluşturmaktadır" dedi.
Basın açıklamasının ardından iki ilçe başkanı yönetim kurulu üyeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müşteşarı Hakan Fidan, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri ile Eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay hakkında “Terör örgütüne yardım etmek" suçlamasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Ömeroğlu'na dilekçe verdi.
Bahri KARATAŞ, İZMİR (DHA)
foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden CHP'nin suç duyuruları sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 13 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'nin suç duyuruları sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı