Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'nin mesaj hattının şifresini kırdılar

  Elif DEMİRCİ/İZMİR, (DHA)
  13 Ağustos 2009 - 17:07Son Güncelleme : 13 Ağustos 2009 - 07:27

  CHP Konak İlçe Başkanlığı'nın üyelerinin cep telefonlarına kısa mesaj gönderilen hat hacklendi. Yaklaşık 2 bin partilinin cep telefonlarına ‘Adnan abi, çok koyu bir Galatasaraylı'yım. Seni çok seviyorum, seninle tanışmak istiyorum. Ben Murat Baş’ mesajı gönderildi.

  CHP Konak İlçe Başkanlığı'nın parti içi toplantıları, törenleri, ölüm haberlerini duyurmak amacıyla kullandığı cep telefonlarına kısa mesaj hattının şifresi, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından hacklendi.

  Olay, yaklaşık 2 bin kişinin cep telefonlarına Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ı kastederek yazılan, ‘Adnan abi, çok koyu bir Galatasaraylı'yım. Seni çok seviyorum, seninle tanışmak istiyorum. Ben Murat Baş’ mesajının gönderilmesiyle ortaya çıktı. Bu mesajı milletvekilleri, meclis üyeleri, belediye başkanları il başkanı, ilçe başkanları ve parti üyeleri aldı. Üyelerin partiyi arayarak, kısa mesajı bildirmesiyle sistemin şifresinin kırıldığı ortaya çıktı. CHP Konak İlçe Başkanlığı, mesajla üyelerinden özür diledi. CHP yönetimi, tespit edilmeleri halinde sorumlulardan şikayetçi olacaklarını bildirdi. 2 bin kısa mesajın CHP'ye maliyeti 250 TL oldu.

  CHPnin mesaj hattının şifresini kırdılar
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı