BOLU HABERLERİ

GEREDE HABERLERİ

CHP'nin "Adalet yürüyüşü"ne şehit yüzbaşının ağabeyi destek vererek: "Sadece adalet istiyoruz" dedi 

DHA
22.06.2017 - 12:59Son Güncelleme :

YEREL HABERLER BOLU

DHA

Enver ALAS / BOLU GEREDE (DHA) - ŞIRNAK'ta şehit olan kardeşi Yüzbaşı  Ali Alkan'ın Osmaniye'deki cenazesinde tepki göstermesiyle gündeme gelen ve 1 Eylül'de çıkan KHK ile TSK'dan ihraç edilen yarbay Mehmet Alkan da CHP'nin "Adalet Yürüşü"ne katıldı. Yürüyüşe elinde kardeşinin fotoğrafının yer aldığı dövizle katılan Alkan, "Sadece adalet istiyoruz"  dedi.

Alkan, "Eğer beni konuştum diye, kardeşimin cenazesinde haykırdım, doğruları söyledim diye ihraç ettiyseniz bunu açıkça söyleyin. Buna razıyım ama beni FETÖ torbasına atarak ihraç etmek, alçaklıktır. Hakka, hukuka, vicdana aykırıdır.  Benim FETÖ'cu olmam söz konusu değildir. Birileri FETÖ'cu arıyorsa Önce aynaya baksın. Sonra sağına soluna baksın" dedi. Bir kolu ve bacağı olmayan işçi emeklisi Mehmet Şenay da, CHP'nin başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 8'inci gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yürüdü. Şenay, "Onlar bedeniyle ben yüreğimle yürüyorum" dedi. 

'Adalet Yürüyüşü'nün 8'nci günü Kemal Kılıçdaroğlu'nun basın toplantısının ardından  saat 09.00'da Gerede'ye bağlı Sipahi Köyü'nden başladı. Kemal Kılıçdaroğlu, her zamanki gibi elinde 'adalet' döviziyle birlikte yürüdü. KHK ile meslekten ihraç edilen Yarbay Mehmet Alkan da Kılıçdaroğlu'na eşlik etti. Alkan, şehit kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın resminin bulunduğu dövizi taşıdı. 

'Adalet Yürüyüşü'nde sık sık engelli vatandaşlar da dikkat çekiyor. Bunlardan bir tanesi bir kolu ve bacağı olmayan ve akülü tekerlekli sandalye ile yürüyüşe katılan işçi emeklisi Mehmet Şenay. 

"İSTANBUL'A KADAR YÜRÜYECEĞİM"
'Adalet Yürüyüşe'ne 8'inci gününde dahil olan Şenay, elinde 'adalet' yazılı döviz taşıdı. Fatih Belediyesi'nden emekli olan Şenay, "Herkes için adalet, engelliye adalet" şeklinde konuştu. Şenay,  yürüyüşe katılmasıyla ilgili olarak "Yargısız infazlar için buradayım. Basın için buradayım. Engelli hakları için buradayım. Güzel insanların arasındayım. İstanbul'a kadar yürüyeceğim. Onlar bedeniyle ben yüreğimle yürüyorum" ifadelerini kullandı. 

KHK İLE TSK'DAN İHRAÇ EDİLEN YARBAY MEHMET ALKAN DA YÜRÜYÜŞE KATILDI
Şırnak'ta şehit olan kardeşi Yüzbaşı  Ali Alkan'ın Osmaniye'deki cenazesinde tepki göstermesiyle gündeme gelen ve 1 Eylül'de çıkan KHK ile TSK'dan ihraç edilen Yarbay Mehmet Alkan da yürüyüşe katıldı. 

"SADECE ADALET İSTİYORUZ" 
Yürüyüşe elinde kardeşinin fotoğrafının yer aldığı dövizle katılan Alkan şu ifadeleri kullandı: "Sadece adalet istiyoruz. Bu ülkede ismi Adalet ve Kalkınma Partisi olan bir iktidar var. Ama ben ona AKP eşittir adaleti katleden parti diyorum.  Bir ülkenin iktidarı insanlarına, çocuklarına, evlatlarına, vatandaşlarına bu kadar düşmanlık yapamaz. Onları medeni ölüme mahkum edemez. Ben doğruları söyledim haykırdım diye  benim hakkımda ahlaka, hakka, hukuka, vicdan aykırı alçakça bir eylem ile beni, FETÖ torbasına atarak ihraç ettiler. 

KARDEŞİMİN CENAZESİNDE HAYKIRDIM, DOĞRULARI SÖYLEDİM DİYE İHRAÇ ETTİYSENİZ BUNU AÇIKÇA SÖYLEYİN
Ben onlardan şunu istiyorum;  Eğer beni konuştum diye, kardeşimin cenazesinde haykırdım, doğruları söyledim diye ihraç ettiyseniz bunu açıkça söyleyin. Buna razıyım ama beni FETÖ torbasına atarak ihraç etmek, alçaklıktır. Hakka, hukuka, vicdana aykırıdır. 

FETÖ'CU OLMAM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. BİRİLERİ FETÖ'CU ARIYORSA ÖNCE AYNAYA BAKSIN 
Benim FETÖ'cu olmam söz konusu değildir. Birileri FETÖ'cu arıyorsa Önce aynaya baksın. Sonra sağına soluna baksın. KHK'lar ile sadece bana yapılan değil, binlerce askeri öğrenciye, memura, işçiye, garibanlara yapılan haksızlığı dile getirmek için bugün sayın Kılıçdaroğlu'nun başlattığı bu yürüyüşe biz de eşlik edeceğiz." 

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Yürüyüşün ilk molası Gerede Organize Sanayi Bölgesi'nde verildi. Polis ve jandarmanın yoğun güvenlik önlemleri altında devam eden yürüyüş için ambulanslar ve 112 motorize ekipleri de görev yaptı. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gerede haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gerede haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde CHP'nin "Adalet yürüyüşü"ne şehit yüzbaşının ağabeyi destek vererek: "Sadece adalet istiyoruz" dedi  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  BOLU NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:23
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   15:49
  • Akşam
   18:13
  • Yatsı
   19:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  BOLU NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Şifa Eczanesi

   Gerede
  Sayfa Başı