Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'nin Abant toplantısı ikinci gününde

  DHA - A.A
  08.10.2011 - 09:47 | Son Güncelleme: 08.10.2011 - 10:13

  CHP'nin, milletvekilleri ve parti yöneticilerin katılımıyla Abant'ta gerçekleştirilen çalışma toplantısının ikinci günü başladı.

  CHP'nin, milletvekilleri ve parti yöneticilerin katılımıyla Abant'ta gerçekleştirilen çalışma toplantısının ikinci günü başladı.
  Toplantıya katılan milletvekilleri ve parti yöneticileri, güne sabah erken saatlerde kaldıkları otelin çevresinde spor yaparak başladılar.
  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Gündüz ve eşiyle, otelin karşısındaki iskelede yürüyüş yaptı.
  Kılıçdaroğlu ve eşi yürüyüşleri sırasında Samiye adlı yaşlı bir kadınla sohbet etti. Kemal Kılıçdaroğlu 100 lira vererek, yaşlı kadının altın çiçekten yaptığı taçlardan iki tane satın altı. Kılıçdaroğlu birini eşi Selvi Kılıçdaroğlu'na diğerini ise Mehmet Zeki Gündüz'ün eşi Günay Gündüz'e armağan etti.

  KILIÇDAROĞLU, ABANT'TA EŞİYLE YÜRÜYÜŞ YAPTI / Foto Galeri

  Yaşlı kadın Kılıçdaroğlu'na bölgede satış yapmalarına izin verilmediğinden şikayet etti. Evlerinin bulunduğu yaylanın Milli Park ilan edildiğini bu sebeple evlerini kullanamadıklarını anlatan yaşlı kadın Kılıçdaroğlu'ndan yardım istedi.
  Kılıçdaroğlu da konuyu Bolu Milletvekili Tanju Özcan'a aktaracağını ve ilgileneceklerini söyledi.
  İskelede foto muhabirleri ve kameramanlara görüntü veren Kılıçdaroğlu ve eşi daha sonra kaldıkları otele geçtiler.

  TERÖR VE KÜRT SORUNU GÜNLÜK TARTIŞMALARDAN ÇIKARILMALI

  Bu arada sabah sporu yapan Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da gazetecilerle sohbet etti.
  CHP'nin terör ve Kürt sorunu konusunda somut öneriler ortaya koyduğunu ifade eden Tanrıkulu, bu konuda ortak bir zemin bulunabileceğini belirtti. Terör ve Kürt sorununun günlük tartışmalardan çıkarılması gerektiğini belirten Tanrıkulu, CHP'nin konuya ilişkin “Ortak akıl heyeti” oluşturulması önerisini yineledi.
  Her partinin iki milletvekilinden oluşan heyet ve bu heyetle çalışacak 7-8 kişilik, milletvekili olmayanların da bulunduğu bir alt heyet oluşturulabileceğini anlatan Tanrıkulu, ilk 4 ayın sonunda da rapor hazırlanabileceğini söyledi.
  Terör ve Kürt sorununun siyasi partiler arasında bir güvensizlik meselesine dönüştüğünü ifade eden Tanrıkulu, bunun aşılması halinde sorunun çözümünde başarı elde edileceğini kaydetti.
  Tanrıkulu, “Ortak akıl heyeti”nin çalışmalarının yeni anayasa çalışmalarıyla eşzamanlı yürütülebileceğini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı