Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'liler Türkan Saylan için toplandılar

  Hasan ÖRNEKOĞLU/İSTANBUL,(DHA)
  04 Kasım 2009 - 15:01Son Güncelleme : 04 Kasım 2009 - 15:01

  Bakırköy Lepra Hastanesi’ne Profesör Doktor Türkan Saylan’ın isminin verilmesini isteyen ve bu teklifleri İl Genel Meclisi’nde reddedilen CHP’li meclis üyeleri, tekliflerini mektupla Sağlık Bakanlığı’na iletti.

  İstanbul İl Genel Meclisi binasındaki grup odasında bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partili İl Genel Meclisi üyeleri adına konuşan Zeynel Avcı, bir süre önce vefat eden Profesör Doktor Türkan Saylan’ın isminin Bakırköy Lepra Hastanesi’ne verilmesini istediklerini açıkladı. CHP’li meclis üyesi Zeynel Avcı, Türkan Saylan’ın 74 yıllık yaşamını, cehaletle savaşa adadığını söyledi. Türkan Saylan’ın ölümünden sonra bir grup il genel meclis üyesiyle birlikte isminin 21 yıl gönüllü başhekimliğini yaptığı Bakırköy Lepra Hastanesi’ne verilmesi için teklifte bulunduklarını hatırlatan Zeynel Avcı, " Ne hazindir ki İstanbul İl Genel Meclisi’nde çoğunluğu elinde bulunduran Ak Parti, bu insancıl talebimizi isim verme yetkisinin meclisimizde değil sağlık bakanlığının yetkisinde olduğu bahanesiyle reddetti. CHP’li meclis üyeleri olarak bugün bu talebimizi Sağlık Bakanlığı’na iletiyoruz. Umarım bakanlık bu insani talebimize olumlu cevap verir. " diye konuştu.
  Zeynel Avcı, Türkan Saylan isminin kendisiyle özdeşleşen bir hastaneye verilmesi konusunda zorluklar yaşadıklarını fakat sadece 3,5 ay futbol federasyonu başkanlığı yapan Hasan Doğan isminin çok sayıda spor kompleksine verilmesini de eleştirdi.Zeynel Avcı açıklamasının sonunda 116 meclis üyesinden topladıkları imzaları göstererek, bu imzaları Sirkeci Postanesi’nden Sağlık Bakanlığı’na göndereceklerini ifade etti. CHP’li bir grup meclis üyesi daha sonra binadan çıkarak tekliflerini postalamak üzere postaneye yürüdü.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı