İZMİR HABERLERİ

CHP'liler suç duyurusunda bulundu

DHA
29.03.2016 - 16:44Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Çeşme İlçesi'ndeki CHP İlçe Başkanı Ekrem Oran, çözüm sürecinin uygulandığı dönemdeki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dönemin bakanları Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan ve Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve dönemin il valilileri hakkında 'terör örgütüne yardım ve yataklık' suçu işledikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda bulunmak üzere, partililerle birlikte Çeşme Adliyesi önüne gelen CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, "2002 yılında bitme noktasına gelmiş PKK terör örgütünün, çözüm süreci safsatasıyla yeniden güç kazanmasına neden olan ve bu süreçte örgütün şehirlerimizi silah deposu haline getirmesini görmezden gelenler, bugün gencecik evlatlarımızın vatan uğruna şehit düşmelerinden birinci dereceden sorumludur. Bu çerçevede, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanları Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan ve Efkan Ala ile MİT Müsteşatı Hakan Fidan, İl Valileri ve ilgili kamu görevlileri hakkında 'terör örgütüne yardım ve yataklık' yaptıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi.

Basın açıklamasının ardından CHP İlçe Başkanı Ekrem Oran ve partili üyeler, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusu diyekçesini teslim etti.

ÇEŞME (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden CHP'liler suç duyurusunda bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'liler suç duyurusunda bulundu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı