ZONGULDAK HABERLERİ

CHP'liler madenciler için imza toplayacak

DHA
27.03.2016 - 13:20Son Güncelleme :
DHA

Durmuş SEVİNDİK/ZONGULDAK(DHA) - CHP Zonguldak İl Başkan Vekili Volkan Alkaç, Soma ve Ermenek'te yaşanan maden faciaları sonrası hayatını kaybedenlerin yakınlarına tanınan hakların Zonguldak'ta madende yaşamını yitirenlere de verilmesi için imza kampanyası başlatacaklarını açıkladı.

Soma ve Ermenek'te maden faciasında yaşamını yitirenlerin yakınlarına sağlanan imkanların Zonguldak'ta bulunan madenlerde hayatını kaybedenler için de sağlanması gerektiğini belirten Alkaç, "Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu`nun 2014 yılında Soma ve Ermenek’te yaşanan facialar sonrasında hayatını kaybeden madencilerin ailelerine tanınan hakların genişletilmiş haliyle Zonguldak’taki ve Türkiye’nin diğer illerindeki tüm madenci ailelerine tanınması amacıyla verdiği kanun teklifine kentimiz sahip çıkmalı. Zonguldak'taki maden şehidi yakınlarını derinden yaralayan bu haksız durumun derhal ortadan kaldırılması için CHP örgütleri Salı sabahından itibaren maden ocakları ve tüm ilçelerimizde eş zamanlı imza kampanyaları yapıp tüm halkımıza Zonguldak maden şehit ailelerine yapılan bu haksızlığı anlatacağız. Zonguldak bu güne kadar beş binden fazla maden şehidi vermiş bir ildir. Zonguldak madencilerimizde Soma ve Ermenek’te hayatını kaybeden emekçilerimiz gibi ülkemizin refahı ve kalkınması için mücadele ederken hayatlarını kaybetmişlerdir. Maden şehitlerimizin bir kısmını belirli bir yasa kapsamına alıp bir kısmını almamak Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı olmakla birlikte vicdanların da kabul edebileceği bir durum değildir. Bu durumun düzeltilmesi için mücadele edeceğiz. Bu mücadelemizde tüm Zonguldak halkını yanımızda görmek istiyoruz" dedi.FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden CHP'liler madenciler için imza toplayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 13 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'liler madenciler için imza toplayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı