Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'liler GATA'ya alınmadı

  Aysel ALP / ANKARA
  09.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara GATA'da bulunan şehit yakınlarını ziyaret etmek isteyen CHP'liler içeri alınmadı. CHP Ankara milletvekilleri Levent Gök ve İzzet Çetin ile Ankara İl Başkanı Zeki Alkın'ın şehit yakınlarını ziyaretine izin verilmedi. Genelkurmay ise bu olay üzerine açıklama yaparak bu durumun talimatlar ışığında değerlendirildiğini belirtti.

  "Hediye alışverişine değil, acı paylaşmaya gitmiştik"

  Gök, Ankara'da akrabaları olmadığı için GATA misafirhanesinde kalan altı şehit ailesini ziyaret etmek, acılarına ortak olmak için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla GATA'ya gitmek istediklerini söyledi.

  CHP'LİLER GATA'YA ALINMADI / FOTO GALERİ

  Bunun için dün hem GATA Nöbetçi Amiri hem de Misafirhane Komutanı'ndan izin aldıklarını belirten Gök, "12.00'deki ziyaretimiz için yola çıkmıştık ki, 12'ye çeyrek kala Genelkurmay İletişim Daire Başkanlığı'ndan telefon geldi ve bu ziyaretimize izin verilmediği bildirildi. Gerekçe sordum. Herhangi bir gerekçe belirtilmedi" dedi.

  "Gerekçe gösterilmedi"

  Gök, oraya hediye alışverişinde bulunmak için gitmediklerini belirterek, "Kamuoyu vicdanını yaralayacak şekilde hediye alıp vermek için gitmiyorduk. İnsani ve masumane bir şekilde acılara ortak olmaya, paylaşmaya gidiyorduk. İçeriye alınmadık. Ama bunun hesabını soracağız" diye konuştu.

   CHP Grup Başkanlığı bugün yaptığı açıklamada "08.09.2012 Cumartesi günü ( Bugün ) Saat: 12.00’da CHP Ankara Milletvekili Levent Gök başkanlığındaki bir heyet GATA Misafirhanesindeki şehit yakınlarını ziyaret ederek acılarını paylaşmak istemiştir. Ancak Genelkurmay Başkanlığı bu ziyarete izin vermemiştir." denildi.

  GENELKURMAY'DAN CHP'YE YANIT

  Genelkurmay Başkanlığı, kışla, karargah ve kurumlarına ziyaretçi kabulünün nasıl yapılacağının talimatlarda belirtildiğini, ziyaret taleplerinin mevcut talimatlar ışığında değerlendirilerek, bu doğrultuda karara bağlandığını bildirdi.

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 5 Eylül'de Afyonkarahisar'da meydana gelen müessif olayda yaşamlarını yitiren şehitlerin bazı aile yakınlarının GATA-Ankara'da misafir edildiği belirtildi.

  Türk Silahlı Kuvvetleri kışla, karargah ve kurumlarında ziyaretçi kabulünün nasıl yapılacağının, talimatlarda belirtildiğine işaret edilen açıklamada, ziyaret taleplerinin mevcut talimatlar ışığında değerlendirildiği ve bu doğrultuda karara bağlandığı bildirildi.

  Açıklamada, Türk milletinden, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kendi tesislerine yönelik uyguladığı kurallara, bugüne kadar olduğu şekilde bundan sonra da duyarlı davranılmasının beklendiği kaydedildi.

   

   

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı