Ege Haberleri

  CHP'liler Denizli'de Ata'ya koştu

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  10.09.2012 - 11:06 | Son Güncelleme:

  Denizli’de Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 89'uncu kuruluş yıldönümünde partililer Atatürk Anıtı'na çelenk koyup, saygı duruşunda bulundu.

   CHP İl Başkanı Yıldırım Aycan, 89 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan partilerinin çatısı altında aynı azim ve cesaretle Türk halkını sindirmeye çalışanlarla mücadele edeceklerini dile getirdi.CHP'nin kuruluşunun 89'uncu yılı nedeniyle çok sayıda partili bugün Atatürk Anıtı önünde toplandı. CHP'nin resmi olarak 9 Eylül 1923'de kurulsa da, partilerinin kökeninin 4-11 Eylül 1919 tarihleri arasında toplanmış olan Sivas Kongresi'ne dayandığını belirten İl Başkanı Yıldırım Aycan, “CHP'nin ilk kurultayı, Sivas Kongresi olarak kabul edilmektedir. CHP'yi kuran önderlerimiz, dünyada, emperyalizme karşı ilk savaşı veren kahramanlardır. CHP'nin kurucuları aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranlardır. CHP'yi kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, yalnız Türk halkının değil, ezilen ve sömürülen ulusların da önderidir. Bugün ülkemiz yine emperyalist güçlerin saldırısı altındadır. Ülkemize her alandan saldırı yapılmaktadır. Birtakım yöneticiler, ülke toprakları içinde Türk bayrağını indirecek kadar gaflet ve dalalet içindedirler. Emperyalist güçlerin maşaları, kaymakamlık binalarına saldırmaya ve karakollarımızı işgal etmeye teşebbüs etmektedir. 20'nci yüzyılın başında ulusumuzun başına gelen felaketler, 21'inci yüzyılda tekrarlanma olasılığı göstermektedir. Böyle bir gidişata, CHP'nin sessiz kalması mümkün değildir” dedi.

  Emperyalizme karşı dünyada ilk kurtuluş savaşını veren Türk ulusunun, yaşanan gelişmelere karşı direnecek güç ve enerjiye sahip olduğunu vurgulayan Aycan, “CHP'liler olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini yüreğimize yazdık, emperyalizme ve onun yerli işbirlikçilerine karşı mücadelemiz devam edecektir. Türkiye'de partimizin kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Halkımızı boğup sindirmeye yeltenen kötü gidişe dur diyeceğiz. 20'nci yüzyılın başında ülkemizi hiç yoktan savaşa sokan Enver ve Talat Paşaları unutmadık. Bugün yeni Enver ve Talat Paşaların çıkmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı