Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CHP'liler Beşiktaş'tan Taksim'e yürüdü

  Hürriyet Haber
  01 Haziran 2013 - 18:58Son Güncelleme : 01 Haziran 2013 - 21:01

  CHP'nin bugün saat 16:00'da Kadıköy'de yapacağı miting iptal edildi. CHP, Beşiktaş'tan Taksim'e yürüyeceğini açıkladı. Kadıköy'de miting son anda iptal edilince CHP'liler de vapurla Beşiktaş'a geçti. Ancak herkes vapurlara koşunca izdiham oldu. CHP'li vekiller de vatandaşlarla birlikte Beşiktaş'tan Taksim'e kol kola girip yürüdü.

  CHP'nin Kadıköy Meydanı'nda saat 16.00'da düzenlemeyi planladığı Demokrasi ve Özgürlük Mitingi için sabah saatlerinden itibaren hazırlıklar başladı. Eminönü İskelesi önünde dev bir platform kuruldu, güvenlik nedeniyle Kadıköy Meydanı'na gelen bütün yollar araç trafiğine kapatıldı. Bomba imha uzmanları, miting alanını boşaltarak bomba araması yaptı.

  VAPURLAR YOĞUNLUKTAN DOLAYI YAN YATTI / Foto Galeri

  Taksim'le başladı yurdun dört yanına yayıldı

  Bu sırada anons yapılarak mitingin iptal edildiği duyuruldu. Yetkililer, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Beşiktaş'a gideceğini belirterek, katılımcıları da Beşiktaş'a yöneltti.

  Anons üzerine, vatandaşlar vapurlarla Beşiktaş'a gitmeye başladı. Aşırı yolcu taşımak zorunda kalan vapurlara binemeyenler yüzünden izdiham oluştu.

  CHPliler Beşiktaştan Taksime yürüdü KÖPRÜYÜ GEÇENLERE BEŞİKTAŞ'TA MÜDAHALE

  CHP'Lİ VEKİLLER KOL KOLA TAKSİM'E YÜRÜDÜ

  Beşiktaş'ta toplanan CHP'li vekiller ve vatandaşlar kol kola girip Gümüşsuyu'ndan Taksim'e ulaştı.

  CHP'LİLER BÖYLE YÜRÜDÜ / Foto Galeri

  KILIÇDAROĞLU YÜRÜDÜ, İZDİHAM YÜZÜNDEN ZOR ANLAR YAŞADI / Foto Galeri

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Taksim Meydanı'na geldi. Gümüşsuyu'ndan Taksim'e gelen Kılıçdaroğlu, The Marmara Oteli önünde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Korumaların çabalarına rağmen ezilme tehlikesi geçiren Kılıçdaroğlu, kısa bir süre kaldığı Taksim Meydanı'ndan ayrıldı.

  CHPliler Beşiktaştan Taksime yürüdü
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, izdiham nedeniyle Taksim'e güçlükle gelebildi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı