ANKARA HABERLERİ

CHP'li Yılmaz'dan Sincar operasyonu açıklaması: Gayet normaldir, olumlu görüyoruz

DHA
25.04.2017 - 17:24Son Güncelleme :
CHPli Yılmazdan Sincar operasyonu açıklaması: Gayet normaldir, olumlu görüyoruz
DHA

ANKARA, (DHA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Sincar operasyonuna ilişkin "PKK, Kandil'den Sincar'a doğru büyük bir yığılma yaptı. Türkiye, sınır güvenliğini korumak zorunda ve PKK ile her tarafta mücadele etmek de uluslararası hukuktan kaynaklanan bir hakkımız. Gayet normaldir, gecikmiştir. Olumlu görüyoruz" dedi. 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, TSK'nın Sincar operasyonunu olumlu gördüklerini açıkladı. Sincar operasyonunun normal ve gecikmiş bir operasyon olduğunu vurgulayan CHP'li Yılmaz, "Kandil, eteğini İran'a dayanır. Sincar ise YPG/YPD'ye dayanır Suriye'de; dolayısıyla PKK, Kandil'den Sincar'a doğru büyük bir yığılma yaptı. Türkiye, sınır güvenliğini korumak zorunda ve PKK ile her tarafta mücadele etmek de uluslararası hukuktan kaynaklanan bir hakkımız. Bu, gayet normaldir. Gecikmiştir. Orada, Sincar bölgesine hakim olmak istiyorlar. Sincar'ı koparıp, Suriye'deki sözde Rojava'ya bağlamak istiyorlar ve yuvalanmak istiyorlar. Yani ikinci bir Kandil yapmak istiyorlar; ama daha sağlam bir Kandil. Arkasını tırnak içinde Rojava'ya dayadığı bir Sincar Dağı yapmak istiyorlar. Dolayısıyla biz, operasyonu olumlu görüyoruz" diye konuştu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CHP'li Yılmaz'dan Sincar operasyonu açıklaması: Gayet normaldir, olumlu görüyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 17 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP'li Yılmaz'dan Sincar operasyonu açıklaması: Gayet normaldir, olumlu görüyoruz haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı